Айсберг

У NASA створили мапу підльодовикових озер Антарктиди – вони впливають на екологію планети – відео

Shutterstock

Дослідження було провеедено з використанням найпотужнішого лазерного пристрою для спостереження

Група вчених з Національного аерокосмічного агентства NASA створила мапу озер, що під льодовиками Антарктиди. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на офіційний сайт агентства

Вчені провели дослідження з використанням зонду ICESat-2 – найпотужнішого лазерного пристрою для спостереження. За допомогою нього фахівці з'ясували, що у цьому регіоні близько 140 водойм, що перебувають під льодовиками, є "активними". 

Також вчені помітили два резервуари під озерами Мерсер та Вілланс. Вони можуть змінюватися і періодично наповнюються або ж висихають.

Науковці зазначають, що ці озера мають безпосередній вплив на швидкість сповзання криги з айсбергів у океан. Це зумовлює багато інших процесів, пов'язаних з екологією на Землі. 

"Прихована "система водопостачання" впливає на швидкість сповзання льоду в Південний океан, "розведення" його прісною водою. За цим йдуть ще тисячі інших процесів на планеті Земля", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учені показали процес танення льодовика за допомогою timelapse-відео.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше