Айсберг

Найстаріший айсберг Арктики перебуває на межі зникнення

Shutterstock

Учені помітили тріщину площею у 3 тис кв км

Вчені приділяють чимало уваги дослідженню арктичних регіонів. Останні спостереження показали, що один з найстаріших льодовиків на межі зникнення. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Phys.org.

Учені з Канади помітили тріщину площею у 3 тис кв км у найстарішому та найтовстішому льодовику. Фахівці розповіли, що найпершим у 2020 році було помічено отвір у північній частині острова Елсмір. Це приголомшило вчених, оскільки раніше ніхто не міг спостерігати його у цій частині Арктики. Зазначено, що товщина льоду там становить близько п'яти метрів. 

"Ніхто раніше не бачив отвору в цій області. Лід на північ від Елсміра рухається і тане повільно, настільки він товстий і так його багато", – зазначив дослідник та автор статті Кент Мур.

Вчені розповіли, що отвір відкрився в результаті надзвичайно сильного вітру у період антициклону. Раніше у цьому регіоні ополонки відкривалися лише два рази – у 1988 та 2004 роках. 

Такі зміни продемонстрували фахівцям, що арктичні території не такі стійкі до кліматичних змін, як здавалося раніше. Це свідчить про те, що найхолодніші регіони планети змінюються, і, ймовірно, не у кращий бік. 

"Утворення ополонки у цій частині вельми незвичне. Це щось на зразок тріщини в щиті твердого льодового покриття, типового для регіону. Так що те, що відбувається, показує, що Арктика насправді змінюється", – заявив Девід Бабб, експерт з Університету Манітоби (Канада).

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що арктичний лід розтанув до рекордного мінімуму.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше