Величезний крижаний щит у сучасності

Нагадує "Гру престолів": який вигляд у сучасності мав би крижаний щит часів льодовикового періоду – відео

Max Van Wyk de Vries / YouTube

Товщина льодовика склала 1 км

Ентузіасти створили відео, на якому продемонстрували у сучасних умовах величезний крижаний щит, який сформувався шотландським пейзажем під час останнього льодовикового періоду. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

У ролику показали, як виглядає на вершині сучасного міста Данді (Шотландія) льодовик товщиною 1 км. Він навис над містом і нагадує величезну крижану стіну з серіалу "Гра престолів".

Відео створили викладач комунікаційного дизайну в Університеті Данді в Шотландії Кіран Дункан і гляціолог з Університету Міннесоти Макс Ван Вік де Фріз. Для ілюстрації розміру льодовика вони доповнили відео пагорбом Данді Лоу заввишки 174 м.

"Ви чуєте такі цифри, але тільки коли ви бачите, як це виглядало б у зв'язку з чимось на зразок пагорба Данді Лоу, що височіє над містом, ви дійсно починаєте уявляти, наскільки масивним був цей льодовик", – заявив Дункан.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що учені переконалися в існуванні восьмого континенту Землі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ