Антарктида влітку

Зелена і квітуча: як виглядає Антарктида влітку – фото

Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ)

З приходом літнього сезону сніговий регіон частково набуває зеленого кольору

Найбільш холодний регіон Землі Антарктида вважався малопридатним для рослинності, але вчені з Національного антарктичного центру довели протилежне, повідомляє "Дивогляд". 

Як стало відомо, з приходом літнього сезону снігова Антарктида частково набуває зеленого кольору – на землі з'являється близько сотні видів мохів та виокремлюються два види судинних рослин: антарктичний щучник і перлинниця.

Як повідомили дослідники з Національного антарктичного центру впродовж року зелений колір зберігають саме мохи. Щоправда, через постійний сніг його побачити майже неможливо. Серед мохів є як крупні види (зозулин льон або евкаліпта), так і дрібні (печіночники).

"Влітку в найбільш захищених гротах і щілинах можна побачити зеленіючі мохи, які, ймовірно, пам'ятають колишню зелену Антарктиду. Адже колись цей континент був частиною Південного суперконтиненту Гондвана. Його клімат був тоді рівномірно теплий і вологий. Протягом довгого часу Гондвана була покрита лісами з деревистої насіннєвої папороті глосоптериса. Ці ліси населяли переважно коловодні рептилії – листрозаври, знайдені в декількох точках Антарктики. Вони були розміром з собаку і вели життя, схоже до сучасних гіпопотамів, але належали до звіроподібних ящерів. Їх залишки також знайдені в Африці та Індії, що підтверджує існування єдиного праконтиненту. Зараз з таненням льодовиків з'являється можливість знайти ще викопні рештки тієї зеленої Гондвани", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що в Антарктиді відбувся найпотужніший в історії регіону землетрус.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ