Українські полярники зі станції "Академік Вернадський" повернулися в Україну

Українські полярники зі станції "Академік Вернадський" повернулися в Україну

Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ)

"Їм довелося вирушати буквально за тиждень після початку вторгнення"

Українські полярники, учасники 27-ї Української антарктичної експедиції повернулися з Антарктики в Україну, передає "Дивогляд" із посиланням на Національний антарктичний науковий центр Міністерства освіти і науки України.

Науковці повернулися до Києва 5 травня. Команда поїхала зі станції "Академік Вернадський" 7 квітня на науково-дослідному судні "Ноосфера". Шлях додому науковців тривав близько місяця.

Також в Україну повернулися учасники сезонної експедиції, які працювали впродовж антарктичного літа. Вони займалися проведенням робіт з модернізації станції.

Директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий відмітив, що це була перша українська експедиція, яка вирушила на станцію "Академік Вернадський" під час війни в Україні:

"Їм довелося вирушати буквально за тиждень після початку вторгнення, щоб змінити колег з попередньої експедиції. Деяким людям дивом вдалося виїхати з Харкова, Київщини та інших регіонів, де точилися бойові дії. Але команда зібралася, дісталася Антарктики і рік відпрацювала на відмінно", – розповів Дикий.

Упродовж року вчені забезпечували функціонування станції, а також проводили спостереження і дослідження за трьома основними напрямами: геофізика, біологія та метеорологія.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що українські полярники показали новонароджених тюленят.

Дивіться також відео 5 каналу: БАХМУТ ВОРОГА ЗУПИНЕНО! До контрнаступу готові – був би лише наказ! Штурмовик Ролло

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ