Огірок

Як правильно проростити насіння огірків перед садінням – поради

unsplash.com

Є важливі нюанси

Настала весна – чудовий час для вирощування огірків, а тому "Дивогляд" зібрав для вас корисні поради, які можуть у цьому допомогти.

Як підготувати насіння до пророщування?

Спершу треба обрати насіння огірків до пророщування, де оптимальним вибором буде 2- або 3-річний посадковий матеріал. Свіжіше та старіше насіння навряд чи дасть найкращий урожай.

Далі варто відсортувати насіння, яке рекомендується помістити в сольовий розчин води (30 г солі на один літр води). Насіння, яке спливло через деякий час, треба зібрати та викинути, а те, яке залишилося та придатне для посадки, промити чистою водою.

На наступному етапі потрібно пробудити насіння, для чого існує кілька методів прогрівання. Зокрема, кілька годин у духовці при температурі 60 градусів, на сонці протягом 2-х тижнів, на батареї 10-15 днів або протягом 2-х годин у термосі із гарячою водою, розігрітою до 50ºС.

Окрім цього треба знезаразити та загартувати насіння. Для першого помістіть його у воду температурою 60 градусів, після у слабкий розчин марганцю, а потім промийте під проточною водою та просушіть. Для другого насіння слід у серветці помістити у холодильник на кілька днів, а вночі залишити в кімнаті.

Як проростити насіння огірків перед посадкою?

Існує кілька варіантів:

  • Помістіть його у неглибоку тарілку та замочіть у теплій воді. За кілька днів насіння проклюнеться і його можна буде починати висаджування.
  • Покладіть у тарілку серветку чи папір, змочіть все водою і викладіть насіння. Зверху слід покласти тонкий шар серветки, а далі слідкуйте, щоб насіння не пересихало. Коли воно проклюнеться, то його треба висіяти у ґрунт.
  • Складіть туалетний папір у 5 шарів, змочіть його водою і всередину покладіть насіння для пророщування.

Процес пророщування насіння триває 3-5 днів. Якщо протягом цього часу воно не проклюнулося, то його варто позбутися.

Раніше "Дивогляд" повідомляв, що можна саджати у березні.

Дивіться також відео 5 каналу: Він прилетів із запискою "Йди за мною": як дрон врятував подружжя українців на окупованій території

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ