Лохина та малина

Скільки ягід можна споживати на добу дітям і дорослим – алергологи

Shutterstock

Пам'ятайте, що надмірне споживання корисних продуктів може призвести до негативних наслідків

Літо багате на свіжі фрукти і ягоди, які є дуже корисними для організму кожної людини. Разом із цим варто бути обережними з кількістю ягід, оскільки надмірне споживання може привести до зворотного ефекту.

Скільки варто їсти фруктів і ягід на день дорослому і дитині, щоб не нашкодити своєму здоров'ю розповідає "Дивогляд".

Фахівці повідомляють, що добова доза вітамінів для дорослої людини становить 400 грамів. Якщо вимірювати у кількості, то для полуниці це вийде – 10-16 великих ягід для дорослих і до 8 великих ягід для дітей.

Варто також звертати увагу і на наявність алергії на ті чи інші продукти. Зазвичай червоні ягоди містять в собі гістамін, який у алергетиків може призвести до анафілактичних станів. Кажучи про темні ягоди (лохина, чорниця, чорна смородина), то від них вкрай рідко спостерігаються алергічні реакції.

Ось кілька симптомів анафілаксії, з якими ви можете стикнутися при надмірному споживанні ягід:

  • почервоніння та висипання на шкірі;
  • шкірний свербіж;
  • набряк і свербіж у ротовій порожнині;
  • нудота;
  • блювота;
  • діарея;
  • біль в животі.

Симптоми можуть проявитися впродовж години після вживання ягід, тож, якщо ви помітили зміни у своєму стані або зовнішньому вигляді – не зволікайте і зверніться до лікаря. 

"Анафілаксії на полуницю, малину, а також персики, абрикоси, що виявляються, крім шкірних симптомів, вираженою загальною слабкістю аж до втрати свідомості, колапсом, бронхоспазмом, і можуть загрожувати життю", – попереджають у Європейській асоціації алергологів та клінічних імунологів.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав про ягоду, яка запобігає хворобам і бореться з токсинами.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ