Сезон малини в Україні: вартість і користь цієї ягоди

Стало відомо про початок в Україні масової реалізації малини, а також ми розповімо про її корисні властивості

Аналітики стверджують, що в Україні почалася масова реалізація малини. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на EastFruit.

Перші партії малини з південних регіонів з'явилися на ринку понад тиждень тому, але їхня вартість була занадто високою. 

"На сьогоднішній день до збирання малини приступили господарства практично в усіх регіонах країни, що дозволило збільшити пропозицію даної ягоди на ринку і дещо знизити відпускні ціни в даному сегменті"

Вартість

Станом на сьогодні оптова ціна ягоди коливається в межах від 50 до 70 грн/кг. За даними фахівців, середня вартість в 1,6 рази нижче, ніж на перші оптові партії рік тому, що обумовлено наступними факторами:

  • ранній початок сезону малини;
  • сприятливі погодні умови;
  • проблема з експортом ягоди через блокаду морських портів.

Зазначається, що оптові і роздрібні ціни на малину можуть відрізнятися вдвічі.

"Така ситуація, в першу чергу, склалася через окупацію Херсонської області, виробники якої на даний момент не можуть поставляти свою продукцію на решту території України. Також важливу роль в різниці оптових і роздрібних цін зіграло стрімке подорожчання палива, а також значне збільшення витрат на логістику"

Малина
Малина
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Користь

Малину вживають ля профілактики та лікування багатьох хвороб. Вона здатна знижувати температуру під час застуди, зупиняти кровотечі та виводити токсини. Цей продукт позитивно впливає на здоров'я людей, які страждають від радикуліту, анемії та атеросклерозу.

В ягоді багато вітаміну С і вона не втрачає цілющі властивості після термічної обробки, а тому корисна при застуді. Також вона зміцнює імунітет, поліпшує колір обличчя та лікує захворювання шлунково-кишкового тракту, що обумовлено протизапальними і знеболюючими властивостями.

Якщо включити малину в раціон, то людина поліпшить апетит, живлення мозку та серцево-судинну систему завдяки фруктозі та глюкозі, які містяться у ягоді. Окрім цього, вона має низьку калорійність – всього 46 кілокалорій, а тому її можна їсти при схудненні.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як обрати та зберігати полуницю.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше