Магазин

Учені назвали найбільш радіоактивний фрукт у світі – українці їдять його майже щодня

Shutterstock

Чекайте, поки не панікуйте

Учені з Пекінського університету аеронавтики та астронавтики провели дослідження, в ході якого виявили, який фрукт можна вважати найбільш радіоактивним. Про це пише "Дивогляд" із посиланням на 247wallst.com.

Цей тропічний фрукт – один із найулюбленіших серед українців і це один з перших продуктів, які дають маленьким дітям. Радіоактивним його роблять іони калію-40.

Банани
Банани
Фото: Shutterstock

Однак вчені запевняють, що хвилюватися через радіацію не варто, адже хоч банани і рекордсмени серед фруктів, то все ж вміст небезпечного ізотопу у них мізерний.

Читайте також: Хлопець показав, як правильно чистити банан, і став зіркою TikTok – відео

Для прикладу, одна комп’ютерна томографію грудної клітини дорівнює 70 тисячам з’їдених бананів. А, щоб отримати смертельну дозу радіації, людині доведеться з’їсти… 35 мільйонів бананів.

Один вчений підрахував, що вам треба з’їдати щодня 274 банани протягом 7 років, щоб почати помічати якісь ознаки отруєння радіацією.

До речі, нещодавно дослідники попередили, що незабаром банани можуть повністю зникнути з лиця землі через враження грибками, на які не впливають хімікати.

Читайте також: Як подовжити термін зберігання бананів – поради

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ