Борщ

В Україні планують запровадити День борщу

Shutterstock

Вже було зареєстровано законопроєкт

В Україні пропонують запровадити нове свято – День українського борщу. Із такою заявою виступили у ВР, повідомляє "Дивогляд". 

Народні депутати України зареєстрували законопроєкт постанови №6361, який передбачає встановлення нового свята – День українського борщу. Із текстовою інформацією щодо цього проєкту можна ознайомитися на сайті уряду.

Депутати партії "Слуга народу", "Європейська солідарність", "Голос", а також позафракційники запропонували відзначати це свято щороку у другу суботу вересня. Цю інформацію на своїй сторінці у Facebook підтвердив член парті "Голос" Ярослав Юрчишин. 

У законопроєкті йдеться про те, що встановлення нового свята допоможе нації зберегти традиції української кухні та культуру держави.

"Рекомендується розробити із залученням громадськості та затвердити у місячний строк з дня прийняття цієї Постанови комплексний план заходів з відзначення на державному рівні Дня українського борщу, передбачивши, зокрема, проведення щороку заходів, фестивалів та змагань із приготування традиційного українського борщу у всіх регіонах України; проведення у навчальних закладах, закладах культури та харчування тематичних заходів, лекцій, дискусій про феномен українського борщу тощо", – йдеться у постанові законопроєкту.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що Україна хоче внести борщ до спадщини ЮНЕСКО.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ