Борщ

Україна хоче внести борщ до спадщини ЮНЕСКО

5 канал / Час. Підсумки тижня

Країна надіслала на розгляд офіційну заявку

Міністерство закордонних справ України подало офіційну заявку щодо внесення борщу до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook українського шеф-кухаря Євгена Клопотенко. 

Заявка складається з 700 сторінок на яких містяться докази того, що офіційною країною походження борщу є Україна.

"Настав час йти далі, і сьогодні Україна подала борщ до ЮНЕСКО. І це не просто написати заяву та відправити її на розгляд. Це 20 візитів до Міністерства культури і МЗС та пакунок документів із 700 папірців", – зазначив у пості Клопотенко. 
Ініціатором цього стали громадська організація "Інститут культури України" та шеф-кухар Євген Клопотенко, який раніше особисто наполіг на тому, щоб борщ офіційно визнали українським. Тепер, страва вважається нематеріальною культурною спадщиною країни

Термін розгляду заявки становить два роки. За цей час Україна повинна надати докази щодо того, що борщ є цінною стравою для українців. Зробити це можливо шляхом проведення різних Фестивалів борщу, або створення ТВ-шоу про борщ. Також Клопотенко зазначає ймовірність перейменування вулиць (наприклад, Борщова) та встановлення пам’ятників страві.
 
 
А раніше "Дивогляд" вже розпвовідав, що український борщ визнали одним із найкращих супів світу
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!
 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ