Масло

В Україні виявили підроблене масло – названо марку

www.consumer.gov.ua

20% всіх виробників в країні підробляють масло

У кількох українських школах в ході перевірки було виявлено фальсифікат масла, який містить рослинні жири. Про це "Дивогляд" повідомляє із посиланням на Держпродспоживслужбу.

Як повідомили фахівці, фальсифікований продукт був знайдений у двох школах Ізмайлівського району Кіровоградської області.

"За результатами лабораторних досліджень продукт не відповідає вимогам ISO 17678: 2010 з тригліцеридного складу. Тобто під час виготовлення масла замість жирів тваринного походження використовували рослинні, що є фальсифікацією продукції", – йдеться в повідомленні.

Використання рослинних жирів у маслі може призводити до утворення трансжирів, які можуть бути небезпечними для здоров’я.

В обох випадках на фальсифікованому продукті була етикетка ТОВ "Богодухівський молзавод", що зареєстрований у Харківській області.

Питання якості вершкового масла в Україні досить актуальне, адже заміна тваринних жирів невідповідними рослинними і маркування спредів як масла – доволі поширене явище. За статистикою, 20% всього масла, що продається у нас в магазинах, підроблене.

Експерти рекомендують купувати масло перевірених виробників. Звертайте увагу на ціну – якісне масло не може бути дешевим, на твердість – рослинне масло м’якше, і на колір – рослинні фальсифікати часто мають виражений жовтий (аж до помаранчевого) відтінок.

Нагадаємо, напередодні у Держспоживслужбі повідомили про небезпечні кабачки, які з'явилися у магазинах.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ