Гречка

В українському університеті вивели новий сорт гречки

Shutterstock

Новий сорт вийшов дуже високорослим

Подільському державному аграрно-технічному університету надали свідоцтво на новий сорт гречки татарської Калина. Його створили завдяки індивідуальному добору із місцевої популяції. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Agro Review.

Авторами нового сорту стали декілька фахівців. Сорт рослини – ярий, а також вона вийшла високорослою – висота 120 см і вище. Тип розвитку – ярий, походження вихідною материнської популяції – Китай. Її відносять до округлої різновидності.

"Тривалість вегетаційного періоду гречки татарської сорту Калина становить 87 днів (38 днів – вегетативний і 49 днів – генеративний). Урожайність сорту становить 2,28 т/га, висока озерненість суцвіть (4,4 зерен), що вище гречки їстівної на 0,72 т/га і 2,2 зерен/суцвіття відповідно", – сказано в повідомленні.

Татарській гречці Калині властива вища стійкість до осипання плодів (5 балів) і висока дружність достигання плодів (аналогічний показник).

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про оновлений рецепт гречки із овочами від українського шеф-кухаря.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ