Забруднення повітря

Український школяр створив прилад, який вимірює забрудненість повітря – фото й відео

Shutterstock

Для винаходу знадобилося усього 200 грн

Полтавському дев'ятикласнику Назару Олійнику вдалося сконструювати пристрій для вимірювання забруднення повітря. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на YouTube-канал "Суспільне Полтава".

Він і його вчитель фізики з ліцею №1 Юрій Бендес понад рік досліджували функціонування приладу, на створення якого знадобилося 2 місяці. Тепер його планують презентувати на всеукраїнському конкурсі.

Винахід вийшов компактним і недорогим, бо на нього довелося витратити приблизно 200 грн. Перед його створенням довелося провести майже 2-річну копітку дослідницьку роботу. 

"Це були і опитування, і досліди. Я щодня спостерігав за станом, виокремлював причини, забрудники основні. Із причин – це автотранспорт, промисловість", – розповів Назар.

За словами його вчителя Юрій Бендеса, винахід вийшов актуальним, бо у Полтаві не вистачає датчиків. Він може шукати діоксид азоту, оксид вуглецю, тверді частинки і так далі.

"Кілька днів тому над Полтавою була величезна хмара CO, яка в кілька разів перевищувала норму. Але оскільки це газ без смаку, без запаху, то ми навіть цього не помітили, гуляли з дітьми і так далі. В цивілізованих країнах так не повинно бути, населення має знати про таку ситуацію", – розповів чоловік.

Наразі у Назара приблизно п'ять таких приладів. Вони розміщені у різних кінцях Полтави. Ця розробка допомогла школяру отримати перемогу на міському конкурсі, а також захистити роботу на обласному етапі конкурсу Малої академії наук.

Тепер юний винахідник хоче додати у пристрій Wi-Fi-модуль для зв'язку по Інтернету і перегляду результатів у реальному часі. Також планується оснащення дисплеєм і екраном для виведення даних.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що українець встановив два світові рекорди з свердління дірок в яйцях.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ