вівчарка

Українці навчили собак виявляти хворих на COVID-19 – відео

Shutterstock

Тварин також можуть використовувати для встановлення інших захворювань

Фахівці з аграрного університету та медичного інституту в Сумській області навчили собак за запахом розпізнавати людину, що захворіла коронавірусною інфекцією. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на YouTube-канал "Сьогодні".

Наші співвітчизники вирішили скористатися європейським досвідом, бо у деяких країнах тварини вже виявляють інфікованих в громадських місцях. Достатньо того, щоб натренований песик пройшов біля людини. Якщо він відчуває COVID-19, то починає подавати сигнал.

"В аеропортах, дуже перспективно це робити, на кордоні, на залізничних вокзалах. Ми можемо провести собачку повз велику кількість людей, і вона виявить з них 10 осіб з коронавірусом", – стверджує глава регіональної асоціації інфекціоністів Микола Чемич.

За словами кінолога Софії Свісенко, для навчання собак користуються іграшками, бо є потреба у високій ігровій мотивації. Спеціалісти підкладають до улюбленого предмета вихованця біологічний матеріал (зразки з потових залоз) хворої на COVID-19 людини.

Наразі українські експерти розгорнули центри підготовки тварин на базі Сумського аграрного університету. Цілком можливо, що завдяки собакам можна буде отримувати інформацію щодо інших хвороб.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у Києві створили акцію проти отруєння тварин.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ