Коронація принца Чарльза може призвести до розвалу монархії – експерти

Не всі вірять у те, що після смерті королеви Єлизавети ІІ її місце займе принц Чарльз

Скандал із принцом Гаррі і Меган Маркл завдав добрячого удару по британській монархії і став загрозою для довгоочікуваної (для нього самого) коронації принца Чарльза. У цьому переконані британські експерти, пише "Дивогляд" із посиланням на видання Vanity Fair.

За 69 років свого правління королева Єлизавета ІІ отримала широку прихильність навіть серед тих британців, які не є прихильниками монархії. Однак, популярність принца Чарльза значно нижча. Не в останню чергу, через розлучення з принцесою Діаною і роман із Каміллою Паркер Боулз.

Дайан Ебботт, перша чорношкіра жінка-член парламенту і колишня міністр внутрішніх справ у тіньовому парламенті Великої Британії, заявила, що після смерті королеви британську монархію чекає важкий період і великі зміни.

"Я думаю, що монархія, якою ми знаємо, буде існувати доти, доки королева буде жива", - сказала Ебботт.

"Я не на сто відсотків впевнена, що ми побачимо, як Чарльз успадковує престол", - зізнається автор книг про британської королівської сім'ї Анна Пастернак, - "Сассекси (Гаррі і Меган – ред.) викликали щось настільки запальне у цій країні, що це змінює обличчя Великої Британії, і я думаю, що монархія як архаїчний інститут цілком може зруйнуватися".

На її думку, якщо публіка буде налаштована проти Чарльза, корону віддадуть не йому, а його синові принцу Вільяму.

За результатами опитування громадської думки, якби британці могли обрати собі короля з-поміж двох кандидатів – принца Вільяма і принца Чарльза, за останнього проголосували б лише 27% людей. У герцога Кембриджського кращий рівень підтримки – його хотіли б бачити на троні 47% британців.

Доктор філософії Мартін Вінер, професор з Університету Райса, що спеціалізується на історії Великої Британії, не виключає, що після сходження на трон принца Чарльза може розпастися і Співдружність націй ( сукупність держав, які раніше входили до складу Британської імперії).

"Це буде приблизно так: "Кому хочеться, щоб нашим главою був Чарльз? Але нам подітися від Чарльза нікуди", - каже Вінер.

Виконавчий директор політичної організації Republic Грем Сміт також вважає, що внаслідок відсутності популярності принца Чарльза серед британців може настати криза для монархії. На його думку, якщо на престолі буде принц Вільям, то відбудеться посилення республіканського руху.

Сміт стверджує, у підсумку з імовірністю  50% протягом наступних 20 років монархію можуть скасувати.

Що відомо про скандальне інтерв'ю Меган і Гаррі Опрі Вінфрі

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше