"Результати навіюють страх": кого британці хочуть бачити королем після смерті Єлизавети II – опитування

У Великій Британії опитали близько 1,6 тис громадян, внаслідок чого стало зрозуміло, що склалася тривожна ситуація.

Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Deltapoll.

Спочатку місцевим жителям запропонували вибрати між принцом Вільямом і принцом Чарльзом. 47% серед них підтримують старшого онука королеви, герцога Кембриджського.

Принц Чарльз, який знаходиться на першому місці у черзі на престол, отримав підтримку лише 27% британців. Цікаво, що 18% опитуваних взагалі не хочуть, щоб у Великій Британії була монархія.

Король Чарльз ІІІ
Король Чарльз ІІІ
Фото: 24smi.org

Згодом британцям запропонували ширший вибір, але принцу Вільяму все одно вдалося зайняти перше місце з підтримкою у 41%. Його батько, принц Чарльз, зміг набрати 22%.

Принц Гаррі отримав підтримку лише від 8% опитуваних, що недивно, бо його популярність у Великій Британії сильно впала після скандального інтерв'ю, яке дав він і Меган Маркл.

Читайте також: Єлизавета II не дозволяє принцу Вільяму публічно висловлюватися щодо інтерв'ю Маркл та принца Гаррі

Проти монархії висловилися 24% людей. Цікаво, що найнегативніше сприйняття цієї форми правління домінує серед молодих людей у віці від 18 до 24 років.

"Останні результати Deltapoll повинні вселити страх у серце королівської сімʼї. Принц Чарльз збирається успадкувати трон, але саме принц Вільям є набагато популярнішим варіантом серед британців", – поділився своєю думкою один із засновників Deltapoll Джо Твайман.

На його думку, ця ситуація є потенційною проблемою "громадської думки" для Букінгемського палацу, "яку, можливо, буде нелегко вирішити".

Єлизавета II
Єлизавета II
Фото: Shutterstock

Читайте також: Єлизавета II вимушено ховає цукерки від "жадібної" сім'ї – колишня фрейліна королеви

Головний виконавчий директор Republic Грем Сміт вважає, що внаслідок відсутності популярності принца Чарльза серед британців може настати криза для монархії. На його думку, якщо на престолі буде принц Вільям, то відбудеться посилення республіканського руху.

Сміт стверджує, у підсумку з імовірністю  50% протягом наступних 20 років монархію можуть скасувати.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про топ-12 заборон для Кейт Міддлтон.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше