Королеві – 95: 4 рази, коли Єлизавета ІІ змінювала традиції і встановлювала свої правила

21 квітня 2021 року королеві Великої Британії Єлизаветі ІІ виповнюється 95 років. Вона сидить на престолі вже майже 70 років — довше, ніж будь-який інший британський монарх в історії.

І, хоча Єлизавета ІІ здається символом стійкості і непорушних королівських традицій, вона сама не один раз змінювала традиції і ламала старі правила. Про кілька таких випадків сьогодні й вирішив згадати "Дивогляд".

Королева Єлизавета ІІ
Королева Єлизавета ІІ
Фото: theroyalfamily / Instagram

Єлизавета ІІ скасувала принцип чоловічого первородства

Століттями пріоритет у праві успадковувати британський престол віддавали старшому сину монарха, навіть якщо у того були старші дочки.

У 2013 році, перед народженням першої дитини принца Вільяма і Кейт Міддлтон, королева Єлизавета ІІ внесла зміни до древнього закону і визначила право на престол жінок. Тоді народився хлопчик, принц Джордж. Але тепер стать спадкоємця не має значення і враховується лише порядок народження. Тому друга дитина Вільяма і Кетрін, принцеса Шарлотта, не поступиться чергою своєму молодшому брату принцу Луї.

Єлизавета ІІ дозволила членам королівської родини брати шлюб із розлученими

Раніше членам королівської родини Британії заборонялося одружуватися із розлученими людьми. Особливо жорстким було це правило, якщо колишній чоловік чи дружина ще були живими.

У 1936 році король Едуард VIII зрікся престолу через своє кохання. Через рік він одружився з розлученою американкою Волліс Сімпсон.

Однак у 2002 році королева і Англіканська церква вирішили скасувати цю заборону. Через три роки після цього принц Чарльз (який і сам розлучився із принцесою Діаною) одружився з Каміллою Паркер-Боулз (яка в 1995 році розлучилася із Ендрю Паркер-Боулзом).

Згодом цим правом скористався і син принца Чарльза, принц Гаррі, який одружився із американською акторкою Меган Маркл (у 2011-2013 вона була одружена із Тревором Енгельсоном).

Єлизавета ІІ дозволила членам королівської родини одружуватися з католиками без втрати черги на престол

Закони англіканської церкви щодо членів королівської родини були доволі жорсткими і багато років викликали суперечки. Правило, за яким особа втрачала своє місце у черзі на престол через шлюб із католиком, вважали давно застарілим. Тому у 2013 році королева змінила це.

Єлизавета ІІ порушила правило "немає обручки — немає запрошення"

Раніше всі члени королівської родини мали дотримуватися одного правила: на сімейні зустрічі із монархом допускалися лише заручені або одружені пари.

Однак Меган Маркл запросили у маєток Сандрінгем, де королева традиційно проводила Різдвяні канікули, ще до того, як вони офіційно заручилися із принцом Гаррі. Такої ж честі удостоївся і бойфренд (тепер вже чоловік) принцеси Беатріс.

Дивіться також: Королівське весілля: як одружувалась остання вільна британська принцеса – фото

Королівські біографи кажуть, що свого часу Єлизавета ІІ також запрошувала і Кейт Міддлтон ще до заручин, але та не насмілилася порушити правила і відмовилася від запрошення.

Можливо, тим самим Кейт зробила принцу Вільяму натяк на те, що вже час переходити до наступного етапу відносин. Однак невдовзі після цього пара ненадовго розійшлася.

Цього року у день свого народження королева порушить ще одне маленьке правило - вона не оприлюднить новий традиційний портрет. Єлизавета ІІ тримає жалобу за своїм чоловіком принцом Філіпом, який помер 9 квітня.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше