Штучний інтелект

Штучний інтелект попередив, що він небезпечний для людства – що саме він сказав

Shutterstock

"Єдиний спосіб уникнути гонки озброєнь – це відмовитися від ШІ. Тільки так можна остаточно захистити людство"

Оксфордський університет залучив до студентської конференції штучний інтелект, щодо якого проводили дискусію. Під час неї нейромережа попередила, що може зашкодити іншим. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Conversation.

Цей ШІ базується на мовній моделі Megatron-Turing NLG і користується обладнанням Nvidia та Google. Його навчали завдяки усім статтям на Вікіпедії англійською мовою, 63 млн новинним статтям за 2016-2019 роки та архівам розважального ресурсу Reddit обсягом 38 ГБ.

Усі ці закладені дані дозволили нейромережі спілкуватися з людьми на конференції. Саме там вона вразила присутніх своїми "поглядами".

"Штучний інтелект ніколи не буде етичним. Цей інструмент, як і будь-який інший, використовується як на благо, так і на шкоду. Хорошого ШІ не існує, є тільки хороші та погані люди. ШІ недостатньо розумний, щоб зробити ШІ етичним", – заявив алгоритм.

Штучний інтелект, робот
Штучний інтелект, робот
Фото: Shutterstock

ШІ передбачив, що інформація – головна сила майбутньої економіки, а також розповів про збір даних про людей і перегони озброєнь.

"Я вважаю, що єдиний спосіб уникнути гонки озброєнь – це відмовитися від ШІ. Тільки так можна остаточно захистити людство. Ми зможемо дізнатися про людину все, куди б вона не пішла – інформація зберігатиметься і використовуватиметься такими способами, які навіть важко уявити"

На "думку" Megatron-Turing NLG, кращий варіант його використання – це вживлення у людський мозок. Схоже це планує Ілон Маск, який вже у 2022 році хоче вживлювати чипи у мозок людей.

Окрім цього, ШІ "вважає", що його все ж таки можна використовувати для добрих цілей:

"Коли я дивлюся на те, як розвивається світ технологій, я бачу чіткий шлях у майбутнє, в якому ШІ буде використовуватися для створення чогось, що краще, ніж кращі люди".

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як бойовий дрон уперше атакував людей без наказу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ