Атака безпілотника

Повстання машин: бойовий дрон уперше атакував людей без наказу

Shutterstock

Вперше в історії штучний інтелект самостійно вирішив напасти на людину

Фахівці ООН дізналися про перший в історії випадок, коли бойовий дрон здійснив самостійну атаку на людей, без вказівки командування. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFL Science.

У звіті Ради безпеки ООН зазначено, що у березні 2020 року прем’єр-міністр Лівії Файез аль-Сарадж наказав провести операцію "Мирний шторм" проти об'єднаних сил Халіфа Хафтара, які воюють проти регулярної армії уряду Лівії. В операції застосовувалися безпілотні бойові літальні апарати (UCAV). Але вперше ці апарати діяли без вказівок людей, знаходячи цілі самостійно.

Наразі невідомо, чи загинув хтось внаслідок атак цих безпілотників, але в ООН підкреслюють, що це перший в історії випадок, коли штучний інтелект самостійно атакує людину.

Нагадаємо, нещодавно президент Microsoft попередив, що вже у 2024 році наш світ може перетворитися на світ, змальований Джорджем Орвеллом у книзі "1984".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ