Штучний інтелект

Люди більше довіряють комп'ютерам, ніж одне одному – дослідники

Shutterstock

Учасники експерименту ігнорували помилки штучного інтелекту, але з людьми поводилися інакше

Фахівці стверджують, що індивіди стали більше довіряти у прийнятті рішень порадам алгоритмів, а не людей. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Nature Scientific Reports.

Дослідники з Університету Джорджії виявили, що люди готові довіряти комп'ютерам більше, ніж іншим індивідам. Це стосується як простих повсякденних рішень, так і складних завдань.

Фахівці попросили учасників експерименту рахувати людей на фото і порівнювати фрази, що належать людям і алгоритмам. У міру збільшення людей на знімках підрахунок ставав все важчим.

Респонденти з більшою ймовірністю починали довіряти інформації, згенерованої алгоритмом, замість того, щоб слухати власну думку. Також вони з більшим скепсисом сприймали підрахунки інших учасників експерименту.

Більш того, вони звертали увагу на неточності у підрахунках людей, але ігнорували помилки Штучного Інтелекту (ШІ).

"Алгоритми здатні виконувати величезну кількість завдань. І їх перелік зростає з кожним днем. Схоже, ми схильні покладатися на них у міру ускладнення завдання, і це сильніше, ніж надія на інших людей", – співавтор роботи Ерік Богерт.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що штучний інтелект створив пісню з репертуару Nirvana.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ