Сюжет "1984" може стати правдою вже у 2024 році – президент Microsoft

На думку керівника компанії Microsoft Бреда Сміта, сюжет книги Джорджа Орвелла "1984" може втілитися у реальність вже через три роки, якщо законодавці не забезпечать людство надійним захистом від штучного інтелекту.

Чоловік прокоментував це питання в рамках програми ВВС "Панорама". Її автори хотіли дослідити проблематику широкого використання штучного інтелекту (далі – ШІ) Китаєм, який допомагає уряду спостерігати за громадськістю. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на BBC.

Є побоювання, що головна роль держави у цій сфері несе загрозу демократичним устроям.

"Якщо ми не ухвалимо закони, які захищатимуть громадськість у майбутньому, то виявимо, що технології стрімко розвиваються, і наздогнати їх буде дуже важко", – зазначив Сміт.

Бред Сміт
Бред Сміт
Фото: Flickr

Президент Microsoft з цього приводу згадав культову антиутопію Джорджа Орвелла.

"Насправді ця історія… була про уряд, який завжди міг бачити й чути все, що роблять і говорять всі. Цього не сталося у 1984 році, але якщо ми не будемо обережними, це може статися у 2024 році", – розповів Сміт.

Зазначимо, що роман "1984" побудовано навколо Вінстона Сміта. Головний герой живе у тоталітарній державі та поступово у ній деградує. Книга, її термінологія та автор згодом стали специфічними термінами, які використовують, коли обговорюють приватність, державну безпеку, тоталітаризм.

Роман Джорджа Орвелла "1984"
Роман Джорджа Орвелла "1984"
Фото: Shutterstock

Терміном "орвелліанство" часто описують явище, яке нагадує тоталітарне суспільство, а фраза "Старший Брат пильнує за тобою!" взагалі стала культовою. За версією британської газети Times, "1984" – найважливіша книга, яка, станом на 2009 рік, була надрукована протягом останніх 60 років.

За словами керівника Microsoft, деякі частини світу все більше втілюють у життя те, що описано у науковій фантастиці. Зокрема, Китай прагне протягом 10 років стати світовим лідером у сфері ШІ.

Рука робота контролює людину
Рука робота контролює людину
Фото: Shutterstock

На думку багатьох експертів, у цієї країни є значно більше для цього можливостей, якщо порівнювати з Європейським Союзом. Наприклад, декілька років тому Китай випередив США за обсягом патентів, які отримали академічні установи для інновацій у сфері ШІ.

Згідно з даними Comparitech, більше половини з 770 млн камер відеоспостережень знаходяться саме у Китаї. За словами колишнього генерального директора, а нині представника Комісії національної безпеки США зі ШІ Еріка Шмідта, Китай має чудові шанси для перемоги у сфері ШІ.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що штучний інтелект навчився керувати людьми.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше