Штучний інтелект

Digital-рабство: штучний інтелект навчився керувати людьми

Shutterstock

Відтепер він може змушувати людей діяти так, як хочеться йому

 Австралійські дослідники з CSIRO Data61 провели 3 експерименти з метою виявити як штучний інтелект маніпулює людьми. Результати гри людей проти комп’ютера були опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Про це повідомляє австралійське онлайн-видання Science allert. 

У першому експерименті учасники натискали по червоних та синіх ящиках, з метою виграти фальшиву валюту. Штучний інтелект в цей час вивчав моделі вибору учасників і у 70% випадків підштовхував їх до конкретного вибору. 

У другому експерименті учасники повинні були дивитися на екран і натискати кнопку, коли їм показують певний символ (наприклад, помаранчевий трикутник), і не натискати на нього, коли їм показують інший (наприклад, синє коло). В цьому випадку робот почав створювати таку послідовність символів, внаслідок якої учасники робили більшу кількість помилок. Таким чином нейромережа домоглася збільшення кількості помилок майже на 25%. 

Третій експеримент складався з декількох раундів. Учасник був в ролі інвестора, а машина відігравала роль керуючого. Нейромережа використовувала гроші, а потім повертала певну суму людині, яка потім вирішувала, скільки вкласти у наступний раунд. У цю гру грали в двох різних режимах: в одному штучний інтелект прагнув максимізувати кількість грошей, які він отримав, а в іншому він прагнув до справедливого розподілу грошей між собою та людиною. В кожному з режимів машина була успішною. 

Як відмічають дослідники, у кожному з експериментів машина керувалася відповідями учасників і виявляла вразливі місця в процесі їх прийняття рішень. В результаті вона навчилася направляти учасників до певних дій.

Результати даного дослідження є не точними. Щоб виявити, як даний навик можна використовувати на користь суспільства потребуються додаткові експерименти. Проте вже зараз ми можемо бачити як поводитиметься себе робот, якщо розвивати цю та інші його функції. Є підозри, що дана машина може бути небезпечною для всього людства

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ