Майже як люди: штучний інтелект отримав фантазію та уяву – подробиці

Система штучного інтелекту навчилася завдяки американським вченим "уявляти" об'єкти, які раніше ніколи не зустрічала.

Коли ми уявляємо будь-який предмет або явище, то у нашому мозку виникає ланцюжок активацій нейронів, завдяки чому ми уявляємо якусь картинку. Цей процес можливий завдяки наявному життєвому досвіду.

Людям не важко придумати об'єкт, який має різні розміри, забарвлення і так далі, навіть якщо вони раніше не бачили таких комбінацій. До недавнього часу таких можливостей не було у просунутої нейромережі, але все змінилося.

Штучний інтелект, робот
Штучний інтелект, робот
Фото: Shutterstock

Фахівці з Каліфорнійського університету, яких очолив професор комп'ютерних наук Лоурен Ітті, вперше створили систему штучного інтелекту (далі – ШІ), яка може майже так само, як люди, проявляти уяву. Щоб отримати нове зображення, науковці навчили ШІ комбінувати різні характеристики. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на сайт Університету Південної Каліфорнії (USC).

Читайте також: Повстання машин: бойовий дрон уперше атакував людей без наказу

Одна з головних проблем – самостійне визначення ШІ ключових атрибутів і їх перенесення на різні об'єкти, бо зазвичай нейромережа виділяє пікселі, а не окрему властивість. Щоб вирішити цю проблему, фахівці скористалися методом за назвою "розплутування". Його використовують, коли створюють так звані діпфейки (перенесення обличчя людини та рухів її тіла на іншого індивіда, але зі збереженням вихідної інформації).

Аналогічний принцип було використано при завантаженні у систему групи 1,56 млн картинок, а не по одній за раз, як це переважно роблять при створенні нейромережі.

"Візьмемо як приклад фільм "Трансформери". Зображення може містити щось схоже на автомобіль Мегатрон, у ролі основного об'єкта, колір жовтого автомобіля Бамблбі в ролі додаткового об'єкта і Таймс-Сквер у Нью-Йорку як фон. У результаті ШІ видасть такий результат: по Таймс-Сквер їде автомобіль-Мегатрон кольору Бамблбі. Цікаво, що система розпізнає всі ці об'єкти, незважаючи на те, що побачила їх уперше", – розповів співавтор проєкту Юньхан Ге.

Поєднання зображень ШІ
Поєднання зображень ШІ
Фото: GE ET AL

За словами американських розробників, будь-які дані та знання сумісні з їхньою нейромережею, а також остання може збільшити можливості додатків (наприклад, розділення інформації, пов'язаної з етнічною приналежністю, статтю, або рекомбінація властивостей препаратів у створенні нових ліків).

Читайте також: Штучний інтелект навчився "оживляти" фотографії 

"Технологія глибокого навчання вже продемонструвала неперевершену продуктивність і перспективність у багатьох галузях, але часто вона лише поверхово імітувала те, що ми називаємо фантазією, – без глибокого аналізу окремих атрибутів, які роблять кожен об'єкт унікальним. Новий підхід, який ми назвали "розплутуванням", уперше по-справжньому розкрив потенціал ШІ-систем, наблизивши їх до людського розуміння світу", – підкреслив Лоурен Ітті.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у Китаї розробили робота-гуманоїда.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше