Триває постійний огляд суден у районі Керченської протоки, які заходять у порти України з економічною метою. Створюють штучну чергу, наші судна оглядають набагато довше і пропускають останніми. Про це повідомив голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал у програмі на телеканалі UATV, повідомляє прес-служба відомства.
"Практично немає таких, які б не оглядалися – особливо, які йдуть в Україну", – сказав він.
Також, за словами голови Держприкордонслужби, морська охорона РФ демонстративно близько підходить до українських берегів Азовського моря.
"Ситуацію погіршує те, що це море вважається внутрішнім між двома державами. Тому важко визначити чіткі межі територіальних вод та прилеглих до них", – пояснив Петро Цигикал.
Він також звернув увагу на те, що особливо важливим для України залишається питання удосконалення морського законодавства. Над відповідними проектами Держприкордонслужба вже активно працює, зокрема з іноземними партнерами.
Петро Цигикал зауважив, що саме зараз у Києві проходить Міжнародний круглий стіл, де представники правоохоронних структур і Міністерства оборони України й берегової охорони США обмінюються досвідом у цій сфері, проводиться напрацювання законодавчої бази, результат якого буде направлено до Верховної Ради України.
Як повідомляв 5.UA, ранком неділі, 25 листопада, в районі Керченської протоки корабель РФ протаранив український буксир. Унаслідок зіткнення в українського судна були пошкоджені головний двигун та обшивка. Потому з'ясувалося, що РФ застосувала зброю проти корабля ВМС ЗС України та захопила українські судна.
"Суд" окупованого Сімферополя заарештував на два місяці 24 українських моряки, які перебували на бортах захоплених росіянами суден "Яни Капу", "Бердянськ" і "Нікополь". Троє з них унаслідок інциденту зазнали поранень. Усіх полонених уже відвідали консули. Зазначають, що українські моряки тримаються мужньо та мають задовільний психологічний стан.
Дивіться також фотогалерею:
Попри стеження кораблів ФСБ РФ: як на Азові моряки тренуються боронити український флот – ФОТО

















