Російські кораблі
Російські кораблі politrussia.com

Крилаті ракети "Калібр" і сотня кораблів: як РФ нарощує потужності в Чорноморському регіоні

Після захоплення українських моряків у полон, агресор поставив собі три головні цілі в Чорноморському регіоні

Росія намагається легалізувати територіальне море навколо Криму і нарощує там потужності свого флоту. Про таке заявив командувач Військово-морських сил ЗСУ Ігор Воронченко під час міжнародної конференції в Одесі, передає УНІАН.

За словами Воронченка, РФ протягом 250 років прагне домінувати в Чорноморському регіоні. Утім, після захоплення в полон українських моряків, у Москві переслідують три основні цілі.

"Три цілі спостерігаються. Перша – легалізація територіального моря навколо Криму. Друга – домінування і створення якомога найпотужнішого формування на території Автономної республіки (Крим – ред.). Третє – вплив на країни Чорноморського регіону і спроби втручання в їхні внутрішні справи", – повідомив адмірал.

Ігор Воронченко
Ігор Воронченко5 канал

Так, нині відбувається активне нарощення Росією міці Чорноморського флоту, зокрема – угруповання, що дислокується в Криму. Там окупанти розміщують носії крилатих ракет "Калібр".

"Зараз їх сумарний залп становить 86 одиниць корабельного складу, і до 2020 року, за нашими даними, вони намагатимуться підвищити цей потенціал до 168 ракет у залпі. Друге – створення Росією сильного угруповання в Азовському морі. Це – 105 катерів і кораблів, що виконують завдання нібито захисту їх кордонів, яких немає", – зауважив командувач ВМС.

twitter.com

Українські військові також порахували щільність розміщення російських кораблів на акваторію в Азові – це один корабель на 350 кв. км. У Каспії цей показник, для порівняння, становить один корабель на 4 тис. кв. км.

При цьому, у ВМС кажуть: Росія завжди застосовувала брудні методи – шантаж і блеф.

"Наприклад, доповідають про вдалий залп двох ракет, але насправді була лише одна, яка в ціль не влучила", – розповів Воронченко.

navy-korabel.livejournal.com

Адмірал називає спроби РФ тиснути на країни Чорноморського регіону "раковою пухлиною". Наслідки дій агресора цілком помітні в Україні – на Донбасі та в Криму, у Молдові – на території Придністров'я, в Грузії – у Південній Осетії.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ЗМІ опублікували фото захоплених Росією українських катерів у Керчі

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Чернівецькій області на зборах громади побилися священики УПЦ МП та ПЦУ
Наступний матеріал
Українські спортсмени завойовують медалі чемпіонатів Європи та світу – дайджест
Loading...