Марта Федіна
Марта Федіна соцмережі

Українські спортсмени завойовують медалі чемпіонатів Європи та світу – дайджест

Синхронне плавання, велоспорт, стрибки у висоту: коротенький спортивний дайджест про березневі досягнення українських спортсменів – читайте далі

Українські спортсмени продовжують виборювати для національної збірної медалі на чемпіонатах світу та Європи у різних дисциплінах. Особливо плідною стала для нас субота, 2 березня.

• Чемпіонат Європи з легкої атлетики у приміщенні

На змаганнях у Глазго (Великобританія) український стрибун у висоту Андрій Проценко виборов першу медаль для української збірної. Спортсмен показав другий результат і став срібним призером зимового Чемпіонату Європи з легкої атлетики.

Наш спортсмен подолав планку на висоті 2.26 м, розділивши друге місце з представником Греції Констадіносом Баніотісом.

Першість у цій дисципліні здобув італієць Джанмарко Тамбері з результатом 2.32 м.

Андрій Проценко
Андрій ПроценкоHighjump.in.ua

Крім того, у дисципліні біг на 800 метрів до фіналу змагань пробилася наша Ольга Ляхова. У півфінальному забігу українка фінішувала третьою з результатом 2.03,60. Тож сьогодні вболіваємо за спортсменку і чекаємо на ще одну медаль.

• Світова серія FINA у Франції

На етапі Світової серії FINA у Франції українська синхроністка Марта Федіна здобула срібну медаль. Дівчина посіла другу сходинку в заліку у довільній програмі в соло. Загалом українка назбирала 91.0000 балів, а перемогу в цьому виді змагань виборола представниця Японії Юкіко Інуї. В неї 91.7667 балів.

Марта ФедінаНОК

Зауважимо, що 1 березня українські синхроністки вибороли два "золота" на етапі Світової серії FINA. Анастасія Савчук і Марта Федіна перемогли у технічному дуеті. Крім того, українська команда стала першою в технічній програмі серед груп.

• Чемпіонат світу з велоспорту на треці

Ще одна українка принесла до скарбнички національної збірної медаль напередодні. Олена Старікова показала другий результат на Чемпіонаті світу з велоспорту на треці. Виступала велосипедистка у гігі на 500 метрів.

Це перша медаль світових першостей у велотреку для України за останні десять років, кажуть у НОК.

Олена Старікова
Олена СтаріковаНОК

Зауважимо, що українка поступилася першістю на змаганнях представниці РФ Дарині Шмельовій. Розрив між дівчатами склав лише 0,295 секунди. Третьою фінішувала австралійка Карла Маккаллок з відставанням +0,407 секунди.

Змагання проходили у польському місті Прушкув.

Дивіться також фотогалерею:

Олімпійська надія: юні українські фігуристи на Європейському фестивалі в Сараєво – ФОТО