Павло Клімкін у Брюсселі
Павло Клімкін у Брюсселі 5 канал

Клімкін виступає за створення Black Sea MOM: що воно таке і для чого потрібне

  Голова МЗС ініціює запровадження особливого моніторингу ситуації поблизу окупованого Криму – зокрема з космосу

  Спостереження за судноплавством поблизу окупованого Росією Криму має бути з космосу, повітря та моря. Про таке заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на міжнародній конференції в Одесі, передає УНІАН.

  Глава українського МЗС пропонує "просту ідею про постійну моніторингову місію", яка може дістати назву Black Sea MOM (Black Sea Monitoring Mission – Моніторингова місія в Чорному морі). Працювати в регіоні вона має постійно. Про таку ініціативу Клімкін уже сповістив міністрів закордонних справ країн-членів Євросоюзу.

  "Це має бути розумне поєднання моніторингу з космосу, військово-морського моніторингу і моніторингу з повітря", – переконаний чільник української дипломатії.

  "Ви можете це дуже ефективно поєднати з розумінням, що відбувається. Це також додатково допоможе нам виявляти різного роду порушення санкційного режиму щодо Криму, оскільки ми знаємо, що деякі судна прибувають у Чорне море, виключають GPS-приймачі-передавачі і намагаються перевантажувати деякі вантажі на інші судна, які потім прямують до Криму", – додав міністр.

  За його словами, для функціонування Black Sea MOM не потрібно багато ресурсів.

  "Давайте наполягати на цій ідеї (моніторингової місії – ред.). Вона має бути постійною", – наголосив Клімкін.

  Крім того, він зауважив: певні країни-члени Євросоюзу вже розмірковують над цією ідеєю.

  "Якщо ми оприлюднимо всю інформацію про російські перевірки в режимі реального часу, це стане як додатковий важіль на неї", – переконаний голова МЗС України.

  За даними зовнішньополітичного відомства, наразі РФ продовжує затримувати кораблі на власний розсуд на один-два дні, однак болгарське судно одного разу простояло через росіян цілих 9 днів.

  Нагадаємо, за даними ДПСУ на 28 лютого, цьогоріч росіяни оглянули 67 іноземних суден. При цьому українські кораблі наразі не ходять через Керченську протоку. 

  Попередній матеріал
  Оля Полякова дотепно пожартувала про "Євробачення"
  Наступний матеріал
  "Дитяча в'язниця": в Одесі розгорівся скандал довкола міського центру допомоги
  Loading...