Юрій Бірюков
Юрій Бірюков 5 канал

Бірюков прокоментував заяву Турчинова про "новий прохід через Керченську протоку"

Наступного разу українські моряки можуть взяти на борт міжнародних спостерігачів, і тому подивитися на дії РФ

19 грудня секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що Україна готує новий прохід через Керченську протоку. В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" радник Президента України, радник міністра оборони України Юрій Бірюков пояснив, що стоїть за цими словами.

"Тут усе дуже просто. Згідно з міжнародними домовленостями, законами, угодами, українські військові кораблі мають право безперешкодного проходу з Чорного до Азовського моря і навпаки. Кінець історії. Так, ми продовжимо це робити, незалежно від того, подобається це росіянам чи ні. Ми і далі це робитимемо", – наголосив радник голови МОУ. 

Він також додав: "Наступного разу візьмемо з собою міжнародних спостерігачів. О"кей, нехай росіяни ще раз спробують щось таке зобразити".

При цьому, Бірюков пригадав, за яких обставин сталася агресія РФ у Керченській протоці.

"Треба пам'ятати: те, що сталося в листопаді, – це суміш усього. По-перше, росіяни самі провокували, тому що вони напевне розраховували на те, що наші військові відкриють вогонь у відповідь. Тоді б вони (РФ – ред.) отримали би повний спектр доказів того, що ми поводилися агресивно. Треба ще й пам'ятати, що наші кораблі були захоплені в міжнародних водах. Тобто, це вже за межами всіх розповідей росіян про те, що хтось із наших кораблів порушив територіальні води. Води чого, Криму? Крим – це Україна. Тому так, наші кораблі ходитимуть і надалі. Ми не можемо сказати: "Ми налякалися, і більше не підемо", – заявив співрозмовник.

Продовження бесіди – дивіться у відео: 

Дивіться також фотогалерею за темою:

ЗМІ опублікували фото захоплених Росією українських катерів у Керчі

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
З новорічним перемир'ям роботи додалося: як використовують затишшя на фронті бійці ООС
Наступний матеріал
Засідання Держкомісії щодо ускладнення погодних умов в Україні – завершено
Loading...