5 канал

З новорічним перемир'ям роботи додалося: як використовують затишшя на фронті бійці ООС

Поки ворог мовчить – вояки розміновують сіру зону

На Луганщині відносну тишу використовують військові інженери. Вони проводять розмінування, забезпечують передові підрозділи деревиною та тренуються не лише оборонятися, а й в наступати. Репортаж Вікторії Ковальової.

21-річний Владислав торік закінчив Львівську академію сухопутних військ і поповнив лави Мелітопольського інженерного підрозділу. У зоні відповідальності Об'єднаних сил служить сапером.

"Сапером бути означає, що людина мусить бути в собі впевнена, повинна бути доля страху. Доля страху за свій особовий склад. Бути впевненим в собі і своїх людях", – каже армієць.

З початком так званого новорічного перемир'я роботи стало більше, зазначають військовослужбовці інженерного підрозділу. Поки ворог мовчить – вояки розміновують сіру зону.

"Ставлять вони міни протипіхотні в некерованому варіанті. Такі як ОЗМ-72. Тобто ті, які заборонені, вони використовують. Заборонені варіанти, саморобні вибухові пристрої", – пояснює військовослужбовець Сергій.

"В кожному загальновійськовому підрозділі також є інженерний підрозділ свій. Відмінність у тому, що ми є фахівцями інженерних військ. У нас краще оснащення, у нас безпосередньо підготовка фахівців здійснюється, де готують фахівців в інженерних закладах", – зазначає армієць Юрій.

Зазвичай сапери в роботі використовують металошукачі.

"Впевненість не може бути 100%. Ґрунти бувають різні. Такі як тут. Як у зоні ведення бойових дій велика кількість осколків, якихось деталей. Там не можна бути упевненими. Перевіряється потім безпосередньо щупом чи якимось гострим предметом", – пояснює Сергій.

Армієць розповідає, так сапери працюють в умовах бойових дії оборонного характеру. В разі наступу, розміновування відбувається за допомогою спеціальної техніки.

У середу екіпаж БМР-1 проводить планові заняття. Броньована машина розмінування, створена на базі самохідної артустановки. Вона розчищає шляхи для подальшого наступу війська шириною до 4 метрів.

"Ця машина призначена для прорублення шляхів руху військ. Під час руху машина наїжджає на міну. Міна спрацьовує. Цей каток витримує два підриви міни", – пояснює військовослужбовець Владислав.

Поки сапери тренуються, Сергій готує деревину для захисників передніх рубежів. Уся деревина, яку постачають на передову, пройшла через руки військових пилярів інженерного підрозділу. Щодня тут заготовляють до 20 кубів дощок.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Попередній матеріал
Мілітарні підсумки року: Бірюков розповів про здобутки та перемоги ЗСУ у 2018-му
Наступний матеріал
Бірюков прокоментував заяву Турчинова про "новий прохід через Керченську протоку"
Loading...

Вогонь БМП-2 та 120-мм мінометів: українські бійці приймали "привітання" від бойовиків

Ситуація на передовій: український боєць поранений унаслідок ворожих обстрілів

Французький погляд на війну в Україні: що побачила на сході документаліст Гаель Жирб – ФОТО

Розфарбовані солдатики та листи: вартових Донеччини привітали ліцеїсти з Сум

Не просто "танчики": вражаючі кадри з навчань українських воїнів в ООС – ФОТО

Ситуація в ООС: двох бойовиків ліквідували, одного – поранили