Діти, насильство
Діти, насильство відкриті джерела

"Дитяча в'язниця": в Одесі розгорівся скандал довкола міського центру допомоги

Замість усталених дев'яти місяців, "психологічну реабілітацію" в цьому центрі діти проходять роками

В Одесі поліція перевіряє інформацію про знущання над дітьми в міському центрі соціально-психологічної допомоги. Про таке повідомив начальник відділу ювенальної превенції ГУ НП в Одеській області Віталій Капуляк, передає УНІАН.

Як стало відомо, підставою для перевірки стала інформація, що її поширювала відома громадська активістка, інспектор патрульної поліції Зоя Мельник. За словами жінки, центр соціально-психологічної реабілітації дітей (розташований на вулиці Героїв Крут в Одесі) став "в'язницею для дітей, які ні в чому не винні, але їхні права і свободи грубо порушуються й обмежені тими, хто їх повинен захищати".

Так, Мельник розповіла: замість усталених дев'яти місяців, у цьому центрі діти проходять "психологічну реабілітацію" роками. Адміністрація закладу додатково вводить карантини, аби обмежити зустрічі дітей з близькими і родичами.

Дітям забороняють користуватися мобільними телефонами, їх просто відбирають. Також малих принижують і "буквально обшукують".

"А в туалеті і душовій кабіні цього "раю для дітей" одного разу під час перевірки виявили камери відеоспостереження. Дівчатка-підлітки, які знали про це, вимикали світло, щоб помитися або сходити в туалет. Або одна милася, а інша закривала рушником камеру. Кому і з якою метою в голову прийшла ідея повісити камери, мені невідомо", – пише обурена громадська активістка.

Працює на території центру також примусова недільна школа. Починаючи з літа минулого року, діти масово тікають із закладу.

"Тікають через умови перебування там. Діти неодноразово скаржилися на жорстоке поводження", – наголошує Мельник.

При цьому, в поліції наразі кажуть, що в центрі дійсно діє певний порядок спілкування вихованців з родичами, в закладі обмежено користування телефонами. Однак, кажуть у поліції, обмеження може бути запроваджене лише на час навчання.

"Також у центрі встановлено камери відеоспостереження, які на цей час не працюють. Вони встановлені з превентивною метою для недопущення жорстокого поводження між дітьми або з боку вихователів та інших негативних явищ. Про місце розташування камер діти обізнані", – прокоментував Капуляк.

А от наявність відеокамер у душових представник одеської поліції заперечив. Нині перевірка закладу правоохоронцями триває.

Дивіться також фотогалерею: 

Сальма Хайєк знялася у провокаційній фотосесії на тему насильства над жінками

Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/

Попередній матеріал
Клімкін виступає за створення Black Sea MOM: що воно таке і для чого потрібне
Наступний матеріал
Крадене з Донбасу вугілля продають до Туреччини та ЄС – Черниш розкрив ланцюжок