Єврокомісія
Єврокомісія twitter.com

Єврокомісія презентувала стратегію, за якою в енергетиці водень має замінити вуглецеві джерела

  Читайте по-русски
  Йдеться про створення нової системи, яка охоплюватиме як сферу виробництва енергії, так і її споживання, зазначив представник Єврокомісії

  Єврокомісія підготувала дві стратегії у сфері енергетики, якими передбачається запровадження чистих і відновлюваних носіїв енергії на основі водневих технологій. Про це повідомив виконавчий віцепрезидент Колегії Єврокомісії Франс Тіммерманс, передає "Укрінформ".

  "Ми раді представити дві стратегії, які є вирішальними в рамках "Зеленої угоди". Йдеться про подальшу інтеграцію енергетичної системи та про водневу стратегію. Ці стратегії дозволять ЄС зберігати технологічне лідерство у світі, надавати європейським споживачам і промисловості чисту, безпечну та конкурентну в ціновому вимірі енергію", – сказав Тіммерманс.

  Він додав: "Якщо ми маємо намір стати кліматично-нейтральним континентом до 2050 року, нам потрібно переключити нашу енергетику з вуглецевих на чисті джерела. Йдеться про створення нової системи, яка охоплюватиме як сферу виробництва енергії, так і її споживання. Чинна енергосистема є вже реліктом минулого, вона надто витратна і шкідлива, аби забезпечувати стійкий розвиток у майбутньому".

  Представлена стратегія енергетичної інтеграції передбачає поєднання різних носіїв енергії, енергетичної інфраструктури та сектора споживання з метою оптимізації витрат і підвищення ефективності всієї галузі. Наприклад, для обігріву будівель може використовуватися тепло, отримане у процесі промислового виробництва, а електрика, на якій їздитимуть автомобілі, надходитиме від сонячних батарей, водневі носії енергії вироблятимуться на гідролізних установках із використанням енергії вітрових електростанцій морського базування.

  Ця стратегія загалом охоплює 38 інноваційних напрямків інтеграції всієї енергетичної системи ЄС, яка дозволить значно скоротити споживання вуглецевих носіїв енергії. При цьому Єврокомісія пропонує ряд фінансових стимулів, аби заохотити промислових та побутових споживачів використовувати саме відновлювані джерела чистої енергії. Відповідні правові пропозиції будуть представлені вже до кінця року, а нові регуляторні правила ЄС на ринку газу Єврокомісія запропонує у 2021 році.

  Другий напрямок – так звана воднева стратегія, передбачає "декарбонізацію" промисловості, транспорту, виробництва енергії та її побутового використання. За словами Тіммерманса, Європа є світовим лідером у водневих технологіях і для виробництва водневих носіїв енергії розраховує використовувати чисту енергію від вітрових та сонячних станцій.

  Представник Єврокомісії зауважив, що до 2024 року ЄС планує створити станції електролізу потужністю принаймні 6 гігаватів, що дозволить виробляти до одного мільйона тонн водню. У період 2025-2030 років водень має стати головною складовою інтегрованої енергетичної системи, при цьому потужність станцій водневого гідролізу має зрости до 40 гігаватів з можливістю виробництва до 10 млн тонн чистого водню. У наступний період 2030-2050 рр. водень має перетворитися в ЄС на головний енергетичний ресурс та замістити вуглецеві носії навіть у тих секторах економіки, що важко піддаються процесам декарбонізації.

  За словами Тіммерманса, зусилля, спрямовані на інноваційні перетворення в європейському енергетичному секторі, є важливою складовою пакету відновлення після коронакризи "ЄС – Наступне покоління".

  Нагадаємо, високопосадовці Конгресу США звернулися з листом до президента Володимира Зеленського, у якому закликали посилити енергетичну безпеку України шляхом інтенсивного розвитку відновлювальної енергетики.

  Попередній матеріал
  Пожежа на Луганщині: у мережі опублікували відео можливого підпалу
  Наступний матеріал
  На 12 пляжах столиці виявили кишкову паличку – Держспоживслужба
  Loading...

  Посадовці Конгресу США звернулися до Зеленського у листі щодо енергетичної безпеки – про що просять

  Репресія української мови, коронавірус та перехід "Центренерго" на резервний газ – "ІнфоВечір"

  Спроби уряду Зеленського знизити тарифи призвели до кризи у вітчизняній енергетиці – "Спостерігач"

  Слуга олігарха: на чию користь Україна дозволила експорт електрики з Росії – "Спостерігач"

  Зеленський підписав указ, який вводить в дію рішення РНБО про посилення енергетичної безпеки

  На російському урані: Іран почав будівництво другого реактора на АЕС у Бушері