фото uapress.info

Відмовитися від вугілля до 2050: у Міненергетики презентували концепцію "зеленого" енергетичного переходу

Читайте по-русски
За планами міністерства, 70% генерації здійснюватимуть за рахунок відновлюваних джерел енергії

Повна відмова від використання вугілля до 2050 року. У Міністерстві енергетики та захисту довкілля презентували концепцію "зеленого" енергетичного переходу країни на найближчі 30 років.

Міністр Олексій Оржель зазначає, що процес відбуватиметься поступово. Однак не виключає, що це може статися і раніше, аніж за 30 років. Тож, за планами міністерства, 70% генерації здійснюватимуть за рахунок відновлюваних джерел енергії, а близько 20% становитиме атомна енергетика.

"Ми говоримо про те, що 2050 року рівень відновлювальних джерел становитиме близько 70%, ми прорахували, у нас є оцінки. У нас є різні графіки реалізації цього плану, але найважливіше, що це розвиток має бути економічно обґрунтованим. Не можна зловживати ціною на екологічний кіловат, треба дійсно, щоб споживач сплачував справедливу ціну", – сказав Олексій Оржель.

У відомстві також зазначили, що презентований документ не остаточний, його ще обговорять із представниками профільного бізнесу.

"Ми повинні менше споживати перш за все, щоб менше виробляти. Тобто, з одного боку треба працювати над ресурсами через енергоефективність, щоб зменшити наші потреби і ми плануємо на 50% їх зменшити. Це дозволить також зменшити імпорт енергії в три рази і в перспективі взагалі відмовитись від імпорту природного газу", – пояснив заступник міністра Сергій Масліченко.

За оцінками експертів, інвестиції у відновлювальні джерела енергії можуть становити близько 3 мільярдів гривень на рік.

Як повідомляв 5.UA, українське новостворене Міністерство енергетики та захисту довкілля обговорило з польською стороною питання щодо забезпечення можливості інтерконектора для збільшення імпорту газу.

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони
Наступний матеріал
"Він вийшов проти танків": у Михайлівському соборі відправили панахиду за загиблими "кіборгами" – включення
Loading...

Рятувальники розбирають завали шахти на Донеччині

Міненерго планує підвищити тарифи споживачам, які використовують багато електрики

Забрудення повітря в Україні: Мінекоенерго проведе додаткові вимірювання