Володимир Зеленський
Володимир Зеленський відкриті джерела

Зеленський підписав указ, який вводить в дію рішення РНБО про посилення енергетичної безпеки

  Читайте по-русски
  Серед доручень Кабміну – розробити заходи щодо нейтралізації негативного впливу на економіку України в результаті обмежувальних заходів РФ

  Президент Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони "Про невідкладні заходи щодо забезпечення енергетичної безпеки".

  Відповідний указ №874 2 грудня опубліковано на сайті президента.

  Зокрема, президент доручив уряду до 1 липня 2020 року диверсифікувати постачання основних енергоносіїв (крім ядерного палива) з умовою не більш як 30% з одного джерела.

  Крім того, уряд повинен у взаємодії з інституціями Євросоюзу вжити заходів для збереження транзиту природного газу через газотранспортну систему України після 1 січня 2020 року.

  Серед інших доручень Кабміну – розробити комплекс заходів щодо нейтралізації негативного впливу на економіку України в результаті обмежувальних заходів РФ, зокрема, щодо товарів, заборонених і обмежених для вивозу з Росії в Україну (серед них вугілля, нафта і нафтопродукти – ред.).

  Уряд повинен також організувати перевірки стану дотримання в 2017-2019 роках вимог законодавства в сфері видобутку, постачання і реалізації вугілля та природного газу, зокрема для забезпечення природним газом населення, ТЕЦ і теплокомуненерго, за результатами яких вжити відповідних заходів реагування.

  Згідно з документом, контроль за виконанням рішення покладено на секретаря РНБО Олексія Данилова. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

  Зеленський своїм указом також скасував два виданих в 2014 році укази, в тому числі від 1 травня, яким "Нафтогазу України" було доручено подати позов у міжнародний арбітраж у разі, якщо російська сторона відмовиться постачати газ за зниженою ціною, що діяла в лютому-березні 2014 року.

  Попередній матеріал
  Законопроєкт про ринок землі: депутати внесли майже 3 тис. правок
  Наступний матеріал
  Ситуація в ООС: ворог 5 разів порушив режим "тиша", втрат немає
  Loading...

  На російському урані: Іран почав будівництво другого реактора на АЕС у Бушері

  У НАБУ пояснили, що не мають претензій до ціни вугілля за формулою "Роттердам+"

  В "Укренерго" Києва, Харкова та Львова прийшли з обшуками – підозрюють розкрадання 40 мільйонів

  Що на першій пресконференції розповів новопризначений міністр енергетики та захисту довкілля – відео

  Пресконференція Міністра енергетики та захисту довкілля України щодо пріоритетів діяльності міністерства – відео

  "США готові допомогти Україні досягти її повного потенціалу у сфері енергетики" − Рік Перрі