Олексій Гончарук
Олексій Гончарук Урядовий портал

Гончарук заявив, що українська енергосистема стане частиною європейської за 3 роки – подробиці

  Читайте по-русски
  Гончарук нагадав, що українська енергосистема довгий час була поєднана з російською, з білоруською та молдавською

  Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що в 2023 році українська енергосистема має стати частиною європейської енергосистеми. Про це прем'єр сказав в ефірі програми "Сьогодні", повідомляє "Укрінформ". 

  "Необхідні документи вже підписані, просто треба над цим працювати. Ми сподіваємося, що у 2023 році це об'єднання мереж, української та європейської, вже станеться. Це дасть нам можливість, в тому числі і нашій атомній генерації, навіть експортувати електроенергію, і на цьому заробляти… Для того, щоб приєднатися до європейської мережі, нам доведеться відрізуватися від російської і білоруської. Ми від цього нікуди не дінемося, і це історичне рішення вже прийнято. Тобто, до цього ми вже поступово до цього йдемо", – сказав прем'єр.

  Гончарук нагадав, що українська енергосистема довгий час була поєднана з російською, з білоруською та молдавською. Він також додав, що проблема експорту з Білорусі значно перебільшена, бо "там не такі великі обсяги".

  Нагадаємо, 18 вересня 2019 року Верховна Рада схвалила правку народного депутата Андрія Геруса до закону України "Про ринок електроенергії", дозволивши купувати за двосторонніми договорами електроенергію у країн, які не є членами Європейського енергетичного співтовариства. 4 грудня Верховна Рада схвалила у другому читанні законопроєкт №2233, який, серед іншого, забороняє імпорт електроенергії із Росії за двосторонніми договорами. 12 грудня Верховна Рада відхилила проєкт постанови про скасування ухваленого законопроєкту №2233-П "Про внесення змін до закону "Про ринок електричної енергії", який забороняє імпорт за двосторонніми договорами електричної енергії з РФ.

  Попередній матеріал
  "Це ускладнить правосуддя": місія ООН розкритикувала звільнення ексберкутівців
  Наступний матеріал
  Епіфаній дав пораду українцям, що робити, аби 2020 рік був щасливим
  Loading...