Фейк, російська пропаганда
Фейк, російська пропаганда radiosvoboda.org

Як РФ розкручує українські "сварки" у західних ЗМІ – Кулеба розповів

  Читайте російською
  Ми на війні, і щоб перемагати, воювати за себе треба розумно, а не істерично, переконаний український дипломат

  Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба розповів, як політичні конфлікти в Україні використовує Росія, аби просувати свої ідеї в західних ЗМІ. Про таке він написав у матеріалі для "Нового времени"

  Кулеба написав: "Ми на війні. І щоб перемагати, воювати за себе треба розумно, а не істерично. Ось так наші сварки використовують для просування російських наративів у західних медіа".

  Дипломат навів один із прикладів: "Солідна The Washington Post з красивим офіційним гаслом "Демократія помирає в темряві" публікує колонку людини на ім'я Генрі Ольсен "Old fissures reemerge in Ukraine. That’s a big problem" (Старі тріщини знову з'являються в Україні. Це велика проблема. – ред.)".

  "Людина не розуміє Україну від слова взагалі, проте пише на весь світ про дві України, розділені за мовною та етнічною ознаками. І цей пафосний фінал: "Сумна реальність полягає в тому, що Україна насправді складається з двох націй, замкнених у пастці однієї країни", – наводить тези зі статті Кулеба.

  Він також розповів, як наші сварки всередині України працюють з самими собою:

  • Росіяни роками просувають дві тези: Україна є нежиттєздатною недемократичною державою і складається з україно- та російськомовних, тому не може існувати як одна країна. Вся їх пропаганда щодо України зводиться до цих двох тез. Це фундамент.
  • Культура західного споживача інформації змушує його звертати увагу на будь-які думки, особливо якщо вони системно просуваються роками різними каналами.
  • Ми починаємо воювати одне з одним з будь-якого приводу, бо ми щирі й завзяті, а замість свободи слова до нас прийшла свобода словоблуддя, пише Кулеба.
  • Росіяни виводять ці наші "дискусії" на маси в медіа і з посмішкою проголошують: "А ми ж казали!".
  • Експерт слухає росіян, дивиться на подані докази і думає: "Віри росіянам мало, але тут таки так, вони ж казали". "Можливий варіант, що такий експерт просто працює на росіян, але суті процесу це не змінює. Доказова база зібрана, колонка написана, редактор глянув, наче все ок, і дав добро. Це помилка редактора, але нам скажуть, що помиляються усі, та і взагалі – кожна думка має право на існування!" – зауважує Кулеба.

  "В результаті у них все добре, вони пролили світло на українську темряву, а нам нанесли шкоди, та це вже наші проблеми. Не підігруйте таким "авторам", проклинаючи своїх же. Не їжте одне одного. Ми на війні. І щоб перемагати, воювати за себе треба розумно, а не істерично. До честі багатьох західних журналістів, які розуміють Україну, зараз вони вщент розносять колонку Ольсена в Twitter", – підсумував Кулеба.

  Нагадаємо, 3 квітня 2019 року кандидат на посаду Президента України Володимир Зеленський у відеоролику заявив, що кличе Петра Порошенка на передвиборчі дебати, хоча до того саме чинний Президент запросив Зеленського на публічні дебати. Зеленський також зазначив, що погодиться тільки за певних умов: щоб дебати відбулися на стадіоні НСК "Олімпійський", щоб обидва кандидати пройшли медекспертизу, і зажадав, аби Порошенко публічно сказав, що "дебати відбудуться не з маріонеткою Кремля чи Коломойського". Аналізи здали наразі і чинний Президент Петро Порошенко, і кандидат у президенти, шоумен Володимир Зеленський

  Щойно Президент погодився виконати умови команди "Зе!", як у відповідь було знято нове відео, в якому кандидат Зеленський озвучив ще одну вимогу його участі: зробити "гарантом чесних правил" під час дебатів Юлію Тимошенко. Проте, як стало відомо згодом, політик таку пропозицію проігнорувала

  Попередній матеріал
  "Навіть врятував колегам життя": у Києві попрощалися з українським журналістом Тарасом Москалюком – відео
  Наступний матеріал
  Правління Ялтинської Європейської Стратегії (YES) запросило Порошенка на конференцію у вересні – подробиці