Ілля Пономарьов
Ілля Пономарьов 5 канал

Пономарьов: "Як росіянин заздрю виборчій кампанії в Україні, бо в РФ такого ніколи не було і при Путіні навряд чи буде"

Читайте по-русски
Дебати в Україні, якщо вони все-таки відбудуться, наочно покажуть якість кандидатів, переконаний Пономарьов

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" депутат Держдуми РФ (2007-2016) Ілля Пономарьов прокоментував те, як розгортається виборча кампанія в Україні та те, якою буде стратегія у Путіна після президентських виборів в Україні. 

"Мені цікаво, чи будуть так само сьогодні обговорювати відповідь Петра Порошенка (як і ролик Зеленського на каналі "Росія 24" – ред.), бо такого в Росії ніколи не було і при цьому президентові Росії навряд чи колись буде. От я як росіянин гостро заздрю тому, як у вас йде виборча кампанія. І думаю, що хоч хто б там збирався у пропагандистських студіях, їм теж хочеться, щоб була така конкурентна передвиборча ситуація", – сказав Пономарьов.

Він додав: "А щодо якості кандидатів, то мені здається, що ці дебати все наочно покажуть. Якщо обидва дебатери не вішатимуть одне на одного якісь ярлики і з'ясовуватимуть, хто з них більше проросійський, хто менше, то ми побачимо яскраві позиції і чіткі підстави для того вибору, які українці створять 21 квітня".

Пономарьов також спрогнозував, яка буде стратегія Путіна у випадку, якщо президентом все-таки стане Зеленський.

"Без Верховної Ради президент нічого принципово зробити не може, тому, я думаю, що основне, чим Путін буде займатися – готуватися до виборів у Верховну Раду і прагнути провести туди якомога більше проросійських сил. Тим паче, якщо ми сумуємо проценти, які отримали кандидати, схильні до компромісів, тобто осколки Партії регіонів, то ми отримаємо приблизно 20%. От їхнє завдання – сформувати щонайменше 20-відсоткову явну фракцію і ще десь відсотків 20 провести прихованих прибічників, аби створити собі переговорну позицію", – сказав він.

"Тобто до виборів у ВР не думаю, що будуть якісь загострення. Звісно, за цей час Путін ні з яким Зеленським зустрічатися не збирається, думаю, він на нього подивиться на якомусь із великих міжнародних самітів, якщо раптом Зеленський справді стане президентом, що поки сумнівно. Я вважаю, що шанси в обох кандидатів щонайменше рівні. От він подивиться на якомусь саміті, складе якусь стратегію, а вже після виборів до ВР, виходячи з того, якою буде розстановка сил, буде визначатися, як із ним далі розмовляти", – підсумував Пономарьов.

Як повідомляв 5.UA, чинний Президент України відповів Володимиру Зеленському на заклик провести дебати на НСК "Олімпійському". "Стадіон, так стадіон. Я чекаю на Вас, Володимире Олександровичу", – сказав Порошенко. Також Президент наголосив: "Дебати – це не шоу. А моя країна ніколи не стане на коліна!"

Попередній матеріал
Справа катування майданівців на колонаді стадіону "Динамо": в суді розпочалися дебати
Наступний матеріал
Три танкісти і собака: як в ООС екіпажі Т-72 готують техніку до потепління
Loading...