Справа про катування майданівців
Справа про катування майданівців 5 канал

Справа катування майданівців на колонаді стадіону "Динамо": в суді розпочалися дебати

Читайте по-русски
Єдиний наразі обвинувачуваний Андрій Хандрикін – від запитань просто втік

У Дніпровському суді розпочалися дебати у справі про катування двох активістів 20 січня 2014 року на колонаді стадіону "Динамо". Звинувачують екс-працівника харківського "Беркута" Андрія Хандрикіна. За інформацією слідства, він із ще двома силовиками бив та катував двох протестувальників – Владислава Цілицького та Михайла Низкогуза. Детальніше про судові дебати далі.

20 січня 2014 року 23-річний Владислав Цілицький разом із тоді ще неповнолітнім Михайлом Низкогузом та ще кількома активістами залізли на колонаду стадіону "Динамо" на розі вулиць Грушевського та Паркової. Там їх схопили беркутівці. Після затримання у Владислава Цілицького – струс мозку, гематоми, вибита щелепа та зламаний ніс.

Згадує: "Били і ловили всіх. Тримали від вартою, просто щоб шантажувати інших людей, важко сказати. Я ліг обличчя у землю і потім нічого не бачив. Мене вели, нахиливши голову донизу. Перший момент контакту з "Беркутом" бачив. Так, їх було двоє. А потім – важко оцінювати".

Тоді ж побитого Владислава звинуватили в опорі правоохоронцям, організації несанкційованого мітингу та навіть у державній зраді. Тепер порушено справу проти трьох правоохоронців. Двоє підозрюваних беркутівців втекли до Росії. Тож нині на лаві підсудних лише один – Андрій Хандрикін. Він і досі працює – вже в харківській поліції.

"Це ганьба для всієї системи і для України в цілому. Не можна людину під слідством залишати виконувати ті ж самі обов'язки і наражати інших людей на небезпеку просто при контакті з ним", – вважає потерпілий.

Обвинувачуваний Андрій Хандрикін від запитань втікає. Першими слово в дебатах мають прокурори.

"Після жорсткого нанесення побоїв Низкогузу та Цілицькому, придушення їхньої волі на реалізацію права на проведення мітингів, Хандрикін, Войлоков, Мастега, незважаючи на те, що потерпіли перебували в нерухомому стані, продовжували жорстокі та цинічні дії відносно потерпілих", – зачитує прокурор Ігор Іванцов.

Обвинувачення просить заґратувати Андрія Хандрикіна на вісім років. Через відсутність іншого потерпілого та цивільних позивачів, а також письмової згоди на проведення дебатів без них, у засіданні оголосили перерву. На наступному слуханні виступить захисник обвинувачуваного.

"Докази, які надає сторона обвинувачення, скрізь – або недопустимі, або неналежні. На колонаді він не був, а головне, що в слідства і немає доказів, що він там був", – знизує плечима адвокат Валентин Рибін.

Завершити дебати планують вже 14 травня.

Анна Брикова, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Роковини вбивства майданівця Василя Сергієнка: 5 років минуло, а суд по суті навіть не почався
Наступний матеріал
Пономарьов: "Як росіянин заздрю виборчій кампанії в Україні, бо в РФ такого ніколи не було і при Путіні навряд чи буде"
Loading...

Боротьба заради майбутнього: детальна реконструкція останніх 5-ти днів Революції Гідності

Брифінг: "5 років після Майдану: чи є шанс на правосуддя?" – відео

Справа екс-беркутівця Бойка: в суді дослідили фотоматеріали

У ГПУ заявили про арешт снайпера, підозрюваного у вбивствах на Євромайдані – подробиці

Справа харківського екс-беркутівця: суд узявся за відеодоказ

Знущання та катування майданівців: чому прокурори хочуть допитати захисницю Волкова