real-vin.com

Суд відмовився об'єднувати справи щодо командирів та бійців "Беркута"

Сторона захисту наполягала, що справи є схожими, оскільки двом беркутівцям інкримінують виконання команд своїх керівників

Шевченківський райсуд столиці відмовив у об'єднанні трьох справ у одну стосовно командирів та бійців спецпідрозділу "Беркут". На задоволенні клопотання наполягали адвокати чотирьох екс-командирів "Беркута", яких обвинувачують у розгоні учасників Євромайдану 30 листопада 2013 року.

Сторона захисту наполягала, що ці справи схожі, оскільки беркутівцям Сергію Лободі та Максиму Обмочівському інкримінують саме виконання команд своїх керівників. Водночас сторона обвинувачення із аргументами захисників не погодилася, оскільки в цих кримінальних провадженнях немає спільних потерпілих, свідків, а події відбувалися за різних обставин.

"Враховуючи, що події судового розгляду кримінального провадження, які щойно головуючий озвучив щодо Лободи та інших, не пов'язані з цим кримінальним провадженням, немає спільних потерпілих і свідків, – то обставини не є предметом судового розгляду. Тому, я вважаю, що оперативності й ефективності в цьому разі не можна буде досягнуто. Тому я проти об'єднання", – зазначив прокурор Валентин Хавін.

Адвокат Валентин Рибін заявив: "Потерпілі в цьому кримінальному провадженні в основному ідентичні. Мова про події 30 листопада на Майдані Незалежності. Різні тільки підзахисні. А потерпілі, місце, час і події – однакові".

Нагадаємо, що Сергію Лободі інкримінують побиття активістів автомайдану на вулицях Щорса та Грушевського в ніч на 23 січня 2014 року. Наступне засідання у справі екс-керівників "Беркута" Андрія Дидюка, Миколи Тягнирядна, Юрія Шевченка, Євгена Антонова та екс-чільника управління громадської безпеки МВС в Києві Олега Мариненка – відбудеться 19 березня. На ньому мають продовжити зачитування обвинувального акту.

Попередній матеріал
На Черкащині парафії Московського Патріархату переходять до ПЦУ: як це відбувається
Наступний матеріал
Відчайдухам краще утриматися: наскільки заметілі ускладнили подорожі до ОРДЛО
Loading...

Суд скасував рішення Парубія про заборону депутатських відряджень у пленарні тижні

Супрун викликали до суду за 5-ма повістками

"Суди будуть довгими, важкими, але чесними": Луценко про покарання "беркутів", які стріляли в активістів на Майдані

Суд відмовився змінити запобіжний захід Продану

Екс-чиновник визнав себе винним у пропонуванні хабара

Полозов розповів, як адвокатів українських моряків "забувають" запросити на засідання