Андрій Парубій серед "опоблоківців"
Андрій Парубій серед "опоблоківців" 5 канал

Суд скасував рішення Парубія про заборону депутатських відряджень у пленарні тижні

Відповідно до закону "Про статус народного депутата України", ніхто не має права обмежувати повноваження парламентарія, крім випадків, передбачених Конституцією та законами України

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним рішення голови Верховної Ради Андрій Парубія щодо заборони депутатських відряджень на пленарному тижні. Про це повідомили на сайті Окружного адмінсуду міста Києва.

Суд ухвалив рішення про часткове задоволення адміністративного позову народного депутата Сергія Власенка до голови Верховної Ради щодо визнання протиправною заборони депутатських відряджень у пленарні тижні.

У прес-службі Окружного адмінсуду столиці заявили, що зокрема, суд визнав протиправним і скасував пункт розпорядження голови парламенту "Про деякі питання дотримання прав, виконання обов'язків та посилення відповідальності народного депутата України у Верховній Раді України", в якому йдеться про те, що відрядження народних депутатів не здійснюються в тижні, відведені для пленарних засідань парламенту відповідно до календарного плану роботи чергової сесії Верховної Ради, окрім відряджень для участі в офіційних парламентських делегаціях.

"Суд визнав протиправними дії спікера щодо підготовки та направлення листа, яким відмовлено у погодженні відрядження народних депутатів України", – зазначає прес-служба суду.

Відповідне рішення було ухвалено, зважаючи на те, що повноваження голови Верховної Ради України, які встановлені Конституцією України та законом "Про Регламент Верховної Ради України", не можуть розумітися як повноваження, які наділяють правом спікера парламенту встановлювати нові права/обов’язки або створювати обмеження в роботі народного депутата при виконанні ним своїх повноважень, зокрема, у здійсненні відряджень.

"Відповідно до закону "Про статус народного депутата України", ніхто не має права обмежувати повноваження парламентарія, окрім випадків, передбачених Конституцією та законами України. Водночас, розпорядженням не можуть встановлюватися обмеження щодо здійснення повноважень народного депутата України, оскільки воно не є нормативно-правовим актом", – наголосили у прес-службі суду.

Розгляд справи тривав з березня 2018 року.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що Полозов розповів, як адвокатів українських моряків "забувають" запросити на засідання.

Також дивіться фотогалерею:

Під Києвом на Гостомельській трасі маршрутка потрапила в потрійну смертельну ДТП – подробиці

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Відновлення єдності: глава УГКЦ допустив єднання з ПЦУ
Наступний матеріал
МВФ планує виділити Україні два транші до кінця 2019 року
Loading...

Парубій розповів, скільки парафій вже перейшли з Московського Патріархату до ПЦУ

Перехід парафій МП до ПЦУ: Парубій розповів, коли планує внести на розгляд ВР законопроект про врегулювання процедури

Супрун викликали до суду за 5-ма повістками

Полозов розповів, як адвокатів українських моряків "забувають" запросити на засідання

У Росії за "шпигунство" до 8 років засудили українського адвоката

Справа "тітушковода" Волкова: що розповіли на засіданні медсестра та друг потерпілого