112.ua

Парубій розповів, скільки парафій вже перейшли з Московського Патріархату до ПЦУ

  Всі процедури зі створення Православної церкви України завершаться після отримання Томосу про автокефалію, зауважив голова Верховної Ради

  Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що наразі вже 40 парафій, що були в єдності з Московським патріархатом, перейшли до єдиної помісної Православної церкви України.

  Про це Парубій повідомив в коментарі українським ЗМІ після завершення урочистого богослужіння в соборі святого Георгія в Стамбулі перед підписанням Вселенським патріархом Варфоломієм томосу про надання автокефалії Православній церкві України.

  "Ми вже маємо більше 40 парафій, які перейшли (з УПЦ Московського патріархату до Православної церкви України – 5.UA). Але сьогодні юридично не впорядковано куди власне переходити, тому що немає юридично завершеної процедури", – заявив він.

  За словами Парубія, всі процедури зі створення Православної церкви України завершаться після отримання томосу про автокефалію.

  Як повідомляв 5.UA, у суботу, 5 січня, Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. В неділю, 6 січня, в Патріаршому храмі Святого Георгія відбудеться вручення Томосу та божественна літургія, яку спільно відправлятимуть Вселенський патріарх Варфоломій та предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній. У Стамбулі на урочистостях перебуває і українська делегація на чолі з Президентом Петром Порошенком. У понеділок, 7 січня, у Софії Київській відбудеться святкове богослужіння за участю Глави держави, де буде продемонстровано Томос. Після літургії історичний документ буде перенесено для загального огляду в трапезний храм Софії Київської (Мала Софія), де кожен охочий зможе його побачити в будь-який день з 8-ї години ранку до 18-ї години вечора.

  Попередній матеріал
  "Дії мають наслідки": у NASA відмовилися від зустрічі з головою "Роскосмосу" через Україну
  Наступний матеріал
  У церквах України лунають молитви з нагоди підписання Томосу про автокефалію – подробиці