Юрій Луценко
Юрій Луценко 5 канал

"Суди будуть довгими, важкими, але чесними": Луценко про покарання "беркутів", які стріляли в активістів на Майдані

На початку 2019 року Генпрокуратура буде звертатися в суд за заочним засудженням тих, хто віддав злочинні накази

Про це заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко в ефірі "5 каналу" в програмі "Рандеву".

"Знаю, що за Майдан, кажуть, взагалі ніхто не відповів. Це також неправда. В суді знаходяться понад 350 осіб, обвинувачених у різних ступенях насилля на Майдані.Тільки давайте чесно глянемо на ситуацію. Вище керівництво держави, яке давало злочинні накази, втекло у Москву, середня ланка силовиків утекла в Москву, подеколи в окупований Крим. Залишилася тут лише нижня ланка виконавців цих злочинних наказів або й терору, яким займалися "тітушки" і без наказів. Відповідно 300 з лишнім осіб знаходяться в судах і ці суди будуть довгими, важкими, але чесними. Щодо вищої ланки, справедливості щодо яких вимагають всі і я також, бо ні на день не покидав Майдан", – наголосив Луценко.

На запитання ведучої, які він оцінює ситуацію з Крисіним, Генпрокурор сказав: "Ситуація з Крисіним, попри крики "зрада", була реалізована так, як вона мала бути реалізована. Він отримав серйозний тюремний термін – 9 років. У відбуває його в таборі, хоча дуже опирався і не хотів виїжджати з СІЗО".

Як відомо, Юрію Крисіну інкримінують причетність до викрадення та катування людей під час Революції Гідності.

На запитання ведучої, хто, крім Крисіна, отримав арешт за справу Майдану, Луценко сказав: "Я не готовий по прізвищах казати, бо це люди маловідомі. Але хто нині знаходиться в суді? В суді знаходиться декілька десятків виконавців. Чому, наприклад, не засуджені "беркути", які стріляли. Тому що їх досить багато на одній лаві підсудних і тому що в кожного із них по п’ять адвокатів, і тому що їхніх жертв – півтори тисячі – убитих і поранених. Відповідно все це вимагає певних процесуальних дій в ході судового слідства. Ви звернули увагу, скільки часу тривав процес над одним Януковичем? Більше двох років. Як ви розумієте, коли адвокатів стає більше – це ще довший процес. Але такий закон. У всьому світі такі процеси ідуть довго. Але вони чесні".

Генпрокурор також наголосив: "Точно так само серйозні вироки отримають і інші конкретні люди, які вчинили вбивства, замах на вбивство і так далі. Але найвищою мірою справедливості буде наступний суд, який ми ініціюємо вже на початку наступного року. Ідеться про те, що слідство, а також незалежна експертиза юридична підтвердила, що накази Януковича, екс-міністра МВС Захарченка, екс-голови СБУ Якименка, колишнього керівника внутрішніх військ та інших посадових осіб силових структур є у прямому причинно наслідковому зв'язку з жертвами на Майдані. Таким чином чином ми будемо судити тих, хто віддав злочинні накази. В яких умовах це відбувалося? Перед тим, як втекти, ці достойники знищували все: комп'ютери, сервери, паперові носії інформації, розсипали гільзотеки, розрізали автомати. Знищувалося майже все. Тим не менше, слідчим і прокурорам вдалося знайти частину незнищених документів, і ми маємо сьогодні всі підстави говорити, що на початку наступного року ми звернемося в суд за заочним засудженням тих, хто віддав злочинні накази".

Дивіться також фотогалерею за темою:

Заходи щодо вшанування Героїв Небесної Сотні у Києві – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Патріотичний мурал: у Запоріжжі на будинках вирішили увічнити героїв української історії
Наступний матеріал
Подарунки й кораблики на ялинку: як готуються зустрічати Новий рік українські армійці на передовій – сюжет
Loading...

Слідство щодо осіб, які віддавали наказ розстріляти мирний Майдан, завершено – Луценко

Справа екс-заступника голови МВС Лекаря: суд допитав свідків обвинувачення

Мільйонні хабарі викидали у вікно: Луценко про наслідки обшуків в "Укргазвидобуванні"

Справа екс-беркутівців: суд завершив вивчення доказів – що далі

ГПУ оприлюднила статистику потерпілих під час Революції Гідності: сторони трактують її по-різному

Екс-бійця внутрішніх військ, підозрюваного у вбивстві майданівця, залишили за ґратами