av.by

Україна програла РФ суперечку в СОТ: у МЗС назвали причину

  Читайте по-русски
  Київ оскаржував політичну заборону РФ, яка розірвала найкоротший шлях українських товарів на ринки Середньої Азії

  Експерти Світової організації торгівлі вирішили суперечку між Росією і Україною з приводу введених Москвою обмежень на транзит українських товарів на користь РФ. Рішення опубліковано на сайті СОТ, пише "Європейська правда".

  Київ оскаржував політичну заборону РФ, яка розірвала найкоротший шлях українських товарів на ринки Середньої Азії. Офіційно СОТ оприлюднить рішення за скаргою України проти Росії найближчим часом. Розглянувши аргументи сторін, СОТ пристала на позицію РФ, що політична ситуація в Україні у 2014-2015 роках створювала суттєві загрози для її національної безпеки, а тому обмеження транзиту вони не визнали порушенням. У відомстві пояснили, що група експертів Органу з вирішення спорів СОТ визнала претензії України необґрунтованими.

  Рішення СОТ прокоментував і міністр зовнішніх справ України Павло Клімкін.

  Він у Twitter написав: "Запитують, чому Україна програла спір у СОТ. Без самореклами для нашої дипломатичної команди можу сказати, що іноді варто все ж прислухатися до МЗС і щодо і стратегії, і щодо тактики".

  Це вже третя програна Україною справа у СОТ. Минулого року міжнародні експерти задовольнили скаргу РФ щодо введення захисних мит на російську аміачну селітру, а також відхилили скаргу Києва у справі щодо блокування РФ імпорту залізничного рухомого складу, стрілочних переводів та іншого залізничного обладнання.

  Попередній матеріал
  У Німеччині заявили, що "нормандський формат" має зберегтися і після виборів в Україні – подробиці
  Наступний матеріал
  Як РФ розкручує українські "сварки" у західних ЗМІ – Кулеба розповів
  Loading...