Відомий український блогер проаналізував, що буде в разі перемоги Зеленського Читайте по-русски

Володимир Зеленський апостроф
Автор впевнений, що Росія виграє цю війну руками українців. Історія циклічна: колективний СРСР, Голодомор, ГУЛАГ, мільйони загиблих... Що з цього повториться особисто з вами – вибирати вам.

Враховуючи, по-перше, список завдань і викликів, які стоять перед Україною, а отже президенту доведеться їх вирішувати, а по-друге, особливості характеру Зеленського і Коломойського, їхні відомі навички і способи вирішення проблем, які вони використовували раніше, автор блогу "Самий сок" спробував спрогнозувати, що вони будуть робити і чим це закінчиться.

Економіка

Коломойський поверне собі "Приватбанк". Процес уже запущений, не чекаючи результатів виборів. Автор нагадує, що коли "Приват" забирали, він був порожній, оскільки близько 2 млрд доларів Коломойський вивів в офшори. І це лише те, що вдалося вирахувати. Україна подала позови до європейських судів на повернення вкраденого, а дірку в банку закрила за рахунок наших податків – на докапіталізацію банку держава витратила понад 155 млрд грн.

Отже, якщо Коломойський внаслідок тиску на суд поверне дофінансований "Приватбанк" і скасує позови, то Україна втратить 7-8 млрд доларів. Це приблизно 6% ВВП, тобто більше, ніж весь бюджет оборонки. Серйозна пробоїна нижче ватерлінії.

Дивлячись на ці фокуси, МВФ піде не попрощавшись. Вони дають кредити тільки в обмін на реформи і збалансований бюджет, а якщо країна може просто так злити $8 млрд, то вона відноситься до непередбачуваних. Кредити МВФ – це гарантія, що нам буде чим повертати борги, і сигнал для інших кредиторів та інвесторів – "усе ок, з Україною можна працювати".

Такий крок МВФ у Зеленського творчо обіграють – "я ж обіцяв послати їх, ну ось – послав!". Загальна радість, рейтинг Зеленського наздоганяє Путіна.

І тут в бік прилітає наступна торпеда – держборг України. Створили його не Гройсман із Яценюком, а Тимошенко з Азаровим. Але віддавати його доведеться всім нам, і 2019 рік – піковий по виплатах: 12,7 млрд доларів, і ще $10,5 млрд 2020 року. Єдиний спосіб повернути ці гроші – отримати кредит, та тільки ось МВФ пішов, і ніхто грошей більше не дає.

Коломойський
КоломойськийФото: Антикор

Вирішити цю проблему ЗеКоманда може двома способами.

Перший усім відомий – дефолт. Дефолт призведе до відходу іноземного капіталу, відтоку інвестицій, обвалу вартості нерухомості та бізнесу, отже можна буде все це скупити за копійки. За ті самі 8 мрлд, які вдасться віджати у країни на першому етапі, вже запущеному в справу. Інші олігархи теж встигнуть поживитися.

Дефолт неминуче призведе до краху гривні – мова йде про падіння в рази. Уявляєте курс долара по 100 або 200 гривень? Уявляєте собі вартість літра бензину? Кубометра газу і тонни вугілля, вартість яких завжди прив'язана до обмінного курсу? Купити "євробляху" зможуть дозволити собі тільки дуже багаті люди, а вже скористатися безвізом... забудьте. Країна-жебрачка – це потоки біженців, а значить порушення міграційного режиму, що є однією з причин скасувати безвіз, прописаною в самій угоді. Так що досягнення останніх 5 років будуть вбиті дуже швидко.

Є другий спосіб, що дозволяє не доводити до дефолту. Гроші може дати Путін. Але всі ми чудово розуміємо, що просто так гроші він не дасть, а тільки в обмін на раніше озвучені вимоги, які Зеленський уже запропонував: обговорювати і "зійтися посередині". Ну ось так і виглядає цей компроміс: ми вам 20 млрд на покриття боргів, а ви нам – відмову від Євроасоціації й НАТО, повернення в Митний союз, офіційну відмову від претензій на Крим і прийняття "ДНР" і "ЛНР"

Обидва варіанти є пеклом, повз якого ми змогли пройти і не впасти в 2014-2019 роках – не в останню чергу завдяки "жахливому" Порошенко.

Армія

Після обрання президентом людини, яка насміхається над нашою армією і мріє домовитися з Путіним, воїни з армії підуть. Тому що немає сенсу захищати "ватне" населення Дніпра від "ватних" сепаратистів Донецька і "ватних" "іхтамнєтов" із Росії. Якщо у вас однакові з ватою цінності, то про що ця війна? Якщо ви "втомилися від війни", хоча навіть не бачили її, і здалися – то навіщо вам армія?

Війна – це дорого. Незалежність – це дуже дорого. Шкода, що ніхто не пояснив це народу в 1991 році.

Facebook / Яна Зінкевич

Внутрішня політика

Шоу "Слуга народу" з імітацією реформ продовжиться, як мінімум до виборів у Раду восени 2019 року. Після того, як партія ЗеКо отримає свої 30% голосів і сформує "ширку" з БЮТ, половиною аваківського Нарфронту, перебіжчиками з БПП, оппоблоком Бойко й іншим мотлохом, влада в Україні буде захоплена олігархами повністю й безповоротно. Буде сформовано новий Кабмін, замінено керівництво НБУ, ГПУ й СБУ. Аваков залишиться главою МВС, так що всі силовики стануть підконтрольними одному центру, а не як зараз, коли є баланс і взаємний контроль. По суті це повернення до часів Януковича з одним нюансом.

Вже пролунала ідея (причому озвучена самою ЗеКомандою), що їхньою ймовірною метою є скасування самого посту президента або зведення його фукнцій до церемоніальних. Тому що сильний президент – це непередбачуваність, мало кого наступного разу народ обере... Олігархи все ж не ідіоти, на помилках вчаться, і появи другого незалежного від них Порошенка не допустять.

Це, до речі, збігається з обіцянкою Зеленського відпрацювати всього один президентський термін, адже другий вже не буде потрібен. Та й у першому ніхто не обіцяв зелекторату, що весь термін у президента будуть якісь повноваження. У черговому сезоні "Слуги народу" можна буде показати, як народ позбавили від проблем, усунувши президента. 

'Слуга народу' 2
'Слуга народу' 2відкриті джерела

Зовнішня політика

Та яка там зовнішня політика... Пару раз поспілкувавшись із Бека-Мека Зеленським, глави інших країн постараються забути саму назву "Україна". І зроблять це з полегшенням. Так-так, з великим полегшенням. А ви думаєте, що всі ці п'ять років вони вводили санкції проти Росії, тому що просто хотіли нам допомогти?

На жаль ні. Ось, наприклад, Німеччина, товарообіг якої з Росією 2013 року склав 74,9 млрд. доларів. Із Росії нафту і газ, у Росію – автомобілі та іншу продукцію з високою доданою вартістю. Десятки мільярдів доларів ідуть в економіку Німеччини, на заводи, де працюють і отримують високу зарплату громадяни Німеччини. І тут раптом до промисловців приходить пані Меркель і каже: "Ми тут захотіли санкції на Росію накласти, отже більше ви туди нічого не продасте".

Те ж саме з Францією, яка будувала кораблі для Росії, а потім була змушена нести збитки і шукати іншого покупця. Те ж саме з Іспанією, Австрією, Нідерландами, Данією – нікому не хочеться мати проблеми, через те що проблеми є в України.

eurasia.kg

Росія

А Росія виграє цю війну. Руками українців. Знову ж – нічого нового, сто років тому історія була така ж. Потім був колективний СРСР, Голодомор, ГУЛАГ, мільйони загиблих... Що з цього повториться особисто з вами – вибирати вам.

Альтернатива

Вона всього одна – робити те, що вже п'ять років робить Порошенко. Тільки так ми можемо і залишитися суверенною державою, і вижити. Так, це повільно. Так, це дорого. Але інакше буде, як описано вище.

Ви запитаєте "ну ок, а чому Зеленський не може робити те, що робить Порошенко?". Не може, бо це зрозуміло кожному, хто слухав його виступи без сценарію. Не може, бо він "малорос", який не любить Україну і мріє "повернути все як було" (тільки замість 2013 року буде 1991). Не може, бо є лялькою Коломойського, а він скидає Порошенка зовсім не для того, щоб продовжувати його реформи.

Попередній матеріал
Діяльність Порошенка дозволила Україні встояти, зберегти територію та створила серйозні проблеми агресору – політик
Наступний матеріал
Газову директиву ЄС поширили на "Північний потік-2": чим це загрожує Росії