Facebook / Петро Порошенко

Вихід Великої Британії з ЄС може зірватися через рішення суду – The Independent

  В уряду є право на апеляцію у Верховному суді Великої Британії

  Високий суд Лондона заборонив Терезі Мей починати процедуру Brexit без попереднього рішення парламенту. Про це пише The Independent.

  Раніше уряд Мей планував самостійно запустити "статтю 50" (Лісабонського договору – 5.ua) до кінця березня 2017 року і покинути ЄС до весни 2019-го. Згідно з цим рішенням, для цього потрібно також голосування в парламенті. Тереза Мей заявляла, що результатів референдуму буде достатньо для початку процедури. В уряду є право на апеляцію у Верховному суді Великої Британії (Supreme Court).

  Як повідомляв 5.ua, у Великій Британії євроскептики здобули перемогу на референдумі щодо виходу країни з ЄС. Після підрахунку всіх голосів прихильники Brexit набрали 51,9% голосів. У Європейському Союзі висловили жаль з приводу результатів референдуму у Великій Британії, очікують від уряду цієї країни швидкої реалізації відповідного рішення та зазначають, що союз 27 країн буде існувати і надалі.

  Як повідомляв 5.ua, 28 червня у Лондоні відбулася численна акція противників Brexit. Там вони скандували гасла, серед яких були "Проголосуйте проти" і "Борис ніколи, ЄС назавжди", маючи на увазі Джонсона. Нагадаємо, 24 червня на сайті петицій до британського парламенту й уряду розмістили звернення про проведення повторного референдуму щодо членства Великої Британії в Євросоюзі

  Нещодавно прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявляла, що уряд країни розпочне процедуру виходу з Євросоюзу до кінця березня 2017 року. За її словами, цей крок буде зроблений відповідно до статті 50 Лісабонських угод, яка закріплює право держави, що є членом ЄС, на добровільний вихід з організації.

  У свою чергу, за інформацією західних ЗМІ Велика Британія може залишити Європейський Союз лише наприкінці 2019 року, а не на початку, як прогнозували деякі політики.

  Попередній матеріал
  "Я б усіх одягнула, взула, купила б машини": Деканоідзе розповіла, як поліпшити роботу поліції
  Наступний матеріал
  Ошукані вкладники банків перекрили Хрещатик: хочуть зустрітися з представництвом МВФ

  Єврокомісар з Німеччини допустив відмову британців від Brexit

  Віце-канцлер Німеччини: Майбутнє ЄС під загрозою через Brexit

  Голова "Метінвесту" припускає негативний вплив Brexit на британські активи групи

  Саміт НАТО у Варшаві: учасники обговорюють незаконну міграцію та Brexit

  Порошенко розповів про кризу віри в Європі, "лихоманку Brexit" та "українські альтернативи ЄС"

  На тлі Brexit: ціни на золото зросли до дворічного масимуму