Високий суд Лондона заборонив Терезі Мей починати процедуру Brexit без попереднього рішення парламенту. Про це пише The Independent.
Раніше уряд Мей планував самостійно запустити "статтю 50" (Лісабонського договору – 5.ua) до кінця березня 2017 року і покинути ЄС до весни 2019-го. Згідно з цим рішенням, для цього потрібно також голосування в парламенті. Тереза Мей заявляла, що результатів референдуму буде достатньо для початку процедури. В уряду є право на апеляцію у Верховному суді Великої Британії (Supreme Court).
Як повідомляв 5.ua, у Великій Британії євроскептики здобули перемогу на референдумі щодо виходу країни з ЄС. Після підрахунку всіх голосів прихильники Brexit набрали 51,9% голосів. У Європейському Союзі висловили жаль з приводу результатів референдуму у Великій Британії, очікують від уряду цієї країни швидкої реалізації відповідного рішення та зазначають, що союз 27 країн буде існувати і надалі.
Як повідомляв 5.ua, 28 червня у Лондоні відбулася численна акція противників Brexit. Там вони скандували гасла, серед яких були "Проголосуйте проти" і "Борис ніколи, ЄС назавжди", маючи на увазі Джонсона. Нагадаємо, 24 червня на сайті петицій до британського парламенту й уряду розмістили звернення про проведення повторного референдуму щодо членства Великої Британії в Євросоюзі.
Нещодавно прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявляла, що уряд країни розпочне процедуру виходу з Євросоюзу до кінця березня 2017 року. За її словами, цей крок буде зроблений відповідно до статті 50 Лісабонських угод, яка закріплює право держави, що є членом ЄС, на добровільний вихід з організації.
У свою чергу, за інформацією західних ЗМІ Велика Британія може залишити Європейський Союз лише наприкінці 2019 року, а не на початку, як прогнозували деякі політики.