Фото Адміністрація президента

Порошенко розповів про кризу віри в Європі, "лихоманку Brexit" та "українські альтернативи ЄС"

  Президент переконаний, що Україна, попри обставини, не зрушить з шляху євроінтеграції

  Президент Петро Порошенко стверджує, що Україна буде рухатися до ЄС, незважаючи на "кризу віри в Європі". Про це він заявив виданню Politico.

  "Україна є частиною Європи, і, глибоко усвідомлюючи власні гріхи, вона хоче рухатися вперед, незважаючи на війну, незважаючи на кризу віри в Європі. Жодна ціна не надто висока для українців, щоб стати кращим народом. Brexit чи ні, криза чи ні, війна чи ні, ми будемо йти шляхом інтеграції до ЄС, що означає – більше справедливості і поваги, менше корупції і пострадянської безглуздості", – зазначив Президент.

  Крім того, він наголосив: "Скрізь, де європейська ідея відступає, вона залишає вакуум, який наповнюється чимось до болю знайомим в історії Європи: національним егоїзмом. Європейська ідея не замінюються чимось новим – далеко від цього. Вона замінюється жадібністю і обмеженістю, замаскованою під прагматизм. Ми не говоримо про черчілівський прагматизм і бачення. Ті, хто вимагає виходу з ЄС – не провидці, а люди, які жадають більше влади і менше відповідальності".

  Крім того, Президент переконаний, що і Західна, і Східна Європа потерпають від "лихоманки Brexit".

  Водночас, "Україна сьогодні закликає до повернення до нормальних відносин з Росією, коли Кремль все ще далекий від виконання своїх зобов'язань", – зазначив Порошенко. "Ніде в Європі ви не побачите стільки віри в ЄС, скільки в Україні. Не тому, що ми не знаємо про вади ЄС, а тому, що всі ми дуже добре знаємо альтернативи", – прокоментував він. 

  Нагадаємо, наприкінці червня Президент заявив, що зараз вирішується питання, чи отримає Україна макрофінансову допомогу від ЄС.

  Як повідомляв 5.ua, Гройсман назвав дату вступу України до ЄС

  Попередній матеріал
  Нардеп Мосійчук потрапив у ДТП
  Наступний матеріал
  Голова Львівської облради про ситуацію на кордоні: Мене не здивує, якщо Польща не піде на відновлення руху

  Порошенко провів зустріч із главою МЗС Норвегії

  Саміт НАТО у Варшаві: Порошенко запланував зустріч з Обамою та Керрі

  Гройсман назвав дату вступу України до ЄС

  Зараз вирішується питання, чи отримає Україна макрофінансову допомогу від ЄС - Порошенко