Європарламент
Європарламент 5 канал

У резолюції Європарламенту засудили будівництво Nord Stream 2

Читайте по-русски
Документ підтримали 402 депутати, 163 були проти та 89 утрималися

У вівторок, 12 березня, Європарламент ухвалив резолюцію про те, що газопровід "Північний потік-2" не відповідає стратегічним інтересам ЄС, тому проект необхідно зупинити. Про таке повідомляє "Укрінформ".

Слід зазначити, що документ підтримали 402 депутати, 163 були проти та 89 утрималися.

"Європарламент наголошує, що нині ЄС є найбільшим торговельним партнером Росії та утримуватиме позицію ключового економічного партнера в осяжному майбутньому. Але "Північний потік-2" посилює залежність ЄС від Росії у постачанні газу, становить загрозу внутрішньому ринку ЄС та не відповідає стратегічним інтересам ЄС у сфері енергетичної політики. Тому він повинен бути зупинений", – йдеться в тексті резолюції.

Крім того, ЄП також висловив розчарування у зв'язку з тим, що Росія використовує енергетичні ресурси з метою посилення політичного впливу на споживачів.

За словами автора резолюції, латвійської парламентарки Сандри Калнієте, метою "Північного потоку-2" для РФ є припинення транзиту газу до Європи через територію України, що матиме значні бюджетні втрати для країни.

Як повідомляв 5.UA, збитки України від спорудження та запуску Росією скандального газогону "Північний потік-2" можуть сягнути 3 млрд доларів на рік. Про таке заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв під час виступу на 15-й щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії.

Довідка. "Північний потік-2" – проект російського газопроводу, який будує компанія NordStream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є російський "Газпром". Партнерами виступають компанії Royal Dutch Shell, Wintershall, Unipe, OMV і Engie. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тисячі км, а загальна потужність з уже наявним "Північним потоком" – 55 млрд куб. м газу. "Північний потік-2" має пройти вздовж газопроводу "Північний потік" дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Попередній матеріал
В одному з парків столиці знайшли тіло немовляти в пакеті
Наступний матеріал
"Коли в нього ці сльози радості, то в мене теж": близькі чемпіона світу з біатлону Підручного про перемоги спортсмена
Loading...

Радник Клімкіна про зміни до Газової директиви ЄС: Вона не дає "зелене світло" для "Північного потоку-2", а навпаки

Після побудови "Північного потоку-2" Росія може напасти на кораблі країн Балтії – Порошенко

Росія озброюється за гроші Заходу – пояснення міністра оборони Польщі

"Північний потік-2" має працювати за правилами – рішення Європарламенту та Ради ЄС

Підводні камені "Північного потоку-2": чи вдасться Україні спинити його будівництво – Гончаренко

Меркель заявила, що ЄС дійшов згоди щодо "Північного потоку-2" – подробиці