Північний потік-2
Північний потік-2 5 канал

У МЗС припустили, як вплинуть на поведінку Росії поправки ЄС щодо "Північного потоку-2"

  За словами Зеркаль, ухвалення змін до директиви саме по собі не знімає ризику, пов'язаного з питанням безпеки будівництва газопроводу

  Узгоджені Європейською комісією поправки до газової директиви, які стосуються зокрема і газопроводу "Північний потік-2", можуть зробити поведінку Росії ще більш агресивною, і в такому випадку для посилення тиску на РФ можливе запровадження додаткових санкцій.

  Про це написала заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль на своїй сторінці у Facebook.

  "Є ризик того, що поширення вимог ЄС на "Північний потік-2" зробить поведінку РФ ще агресивнішою, це змушує посилити тиск на Росію, включаючи можливі санкції", – написала вона.

  За словами Зеркаль, ухвалення змін до директиви саме по собі не знімає ризику, пов'язаного з питанням безпеки будівництва газопроводу.

  "Ми побачили дуже агресивну реакцію з боку РФ на спроби регулювати "Північний потік-2", аж до заяв про те, що "добудуємо "Північний потік" і розберемося з Україною", тепер це чітке гасло російської пропаганди", – заявила вона.

  Зеркаль пояснила, що внесені поправки – це те, чого вимагала Україна, і зараз є правові рамки, в яких функціонування "Північного потоку-2" можливе тільки за умови його відповідності нормам права ЄС, а наступне поставлене завдання – це забезпечити виконання цих змін.

  "У рамках тріалогу було вирішено, як Європейська комісія може забезпечити ефективний контроль за дотриманням прав ЄС газопроводами з третіх країн", – зазначила заступник міністра.

  Коментуючи ситуацію про досягнутий французько-німецький компроміс, Зеркаль зазначила, що було вирішено, що саме Німеччина повинна вирішувати питання економічних аспектів роботи "Північного потоку-2", оскільки саме вона є державою "входу" на територію ЄС.

  "Багато хто сприйняв його (компроміс – ред.) як зраду, але зате це крок до нового консенсусу в ЄС у цілому, який означає, що "Північний потік-2" не має політичних привілеїв і має бути суворо оцінений з усіх боків – регуляторного, економічного і, звичайно, з боку безпеки", – пояснила вона.

  Заступник міністра зазначила, що це є важливим зрушенням, яке враховує інтереси і нашої країни, і робить позицію України сильнішою, водночас жоден з ризиків не усунено.

  Нагадаємо, у рамках законодавчої процедури щодо внесення змін до газової директиви, Європарламент і Рада ЄС узгодили рішення, яке передбачає, що газопровід "Північний потік-2", а також усі ГТС із третіх країн, які заходять на територію Євросоюзу, мають працювати відповідно до законодавства та правил Спільноти.

  Попередній матеріал
  Держекослужба не виявила порушень на судні, яке утримувала в ''Чорноморську'' – документ
  Наступний матеріал
  Зона ООС: російсько-окупаційні війська обстріляли ЗСУ біля трьох населених пунктів

  Україна фактично завершила вихід з СНД – МЗС

  Франція вирішила виступити проти "Північного потоку-2"

  У комітеті Європарламенту засудили будівництво "Північного потоку-2"

  МЗС про вирок для українських моряків: "Кремль повністю усвідомлює незаконність судового фарсу"

  РФ не має права використовувати українських моряків у своїй політичній грі – посольство США

  Через виснажливі черги на блокпостах російських окупаційних військ в ОРДЛО помер чоловік