МЗС
МЗС ca.wikipedia.org

МЗС про вирок для українських моряків: "Кремль повністю усвідомлює незаконність судового фарсу"

Офіційний Київ закликає міжнародне співтовариство засудити дії Росії та консолідувати тиск на Москву

У Міністерстві закордонних справ України відреагували на рішення російської Феміди продовжити заґратування для 24 українських моряків, захоплених у полон ще в листопаді 2018 року. Про це йдеться в офіційному коментарі МЗС.

"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з неправомірним рішенням Лефортовського районного суду Москви продовжити утримання під вартою 24 українських військовослужбовців, взятих у полон Росією у водах Чорного моря 25 листопада 2018 року", – зазначається у повідомленні.

Наголошується, що суд над українськими військовослужбовцями суперечить міжнародному гуманітарному праву. А закритий режим засідання є свідченням того, що "Кремль повністю усвідомлює незаконність цього судового фарсу".

Українські дипломати нагадують: відповідно до Третьої женевської конвенції про поводження з військовополоненими (1949 року), 24 українські військовослужбовці є саме військовополоненими.

"Ми вимагаємо від Росії поводитися з ними у повній відповідності до їхнього статусу та поважати їх права згідно з міжнародним гуманітарним правом. Вимагаємо також від російської сторони невідкладно надати медичні висновки про стан здоров’я поранених військовополонених моряків та їх лікування", – кажуть у МЗС. 

Дипломати закликають міжнародне співтовариство засудити дії Росії та консолідувати тиск на Москву, аби забезпечити швидке і безумовне звільнення всіх 24 військовополонених, що утримуються в РФ.

Як інформував 5.UA, всі українські моряки, які були захоплені російськими силовиками поблизу Керченської протоки, залишаться під арештом у Росії. З них 21 військовослужбовець – до 24 квітня, а моряки, які зазнали поранень під час агресії, залишаться під вартою до 26 квітня. Рішення ухвалив Лефортовський суд Москви. Справу розподілили на групи-четвірки.

Дивіться також фотогалерею: 

У Сан-Франциско влаштували акцію на підтримку незаконно заґратованих у РФ українських моряків: як це було – ФОТО

Сан-Франциско, акція
/
Сан-Франциско, акція
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради України – відео
Наступний матеріал
Брифінг голови Нацбанку Якова Смолія та його заступників – відео
Loading...