Північний потік
Північний потік Фото gazprom.com

Спроба удушення Європи: США закликали Німеччину зупинити "Північний потік-2"

  У Вашингтоні наголошують: Кремль продовжує кампанію з підриву суверенітету й територіальної цілісності України та намагається впливати на Європу

  Посол США в Німеччині Річард Гренелл закликав офіційний Берлін припинити підтримку проекту російського газогону "Північний потік-2", в якому країни ЄС і Сполучені Штати вбачають спроби Росії посилити вплив на Європу та профінансувати дестабілізацію, зокрема, України.

  Про таке американський дипломат заявив в авторській колонці на сайті видання The Wall Street Journal.

  Так, Гренелл наголосив: "Північний потік-2" є бесцеремонною спробою російського уряду посилити удушення європейських союзників і партнерів у галузі енергопостачання".

  Він також додав, що Кремль наразі "продовжує свою кампанію з підриву суверенітету й територіальної цілісності України". Тим часом отримувані від енергетичних проектів мільярди євро Росія витрачає на "дестабілізуючу зовнішню політику і підтримку на східному фланзі НАТО своєї поведінки".

  Як повідомляв 5.UA, збитки України від спорудження та запуску Росією скандального газогону "Північний потік-2" можуть сягнути 3 млрд доларів на рік. Про таке заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв під час виступу на 15-й Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії.

  Довідка. "Північний потік-2" – проект російського газопроводу, який будує компанія NordStream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є російський "Газпром". Партнерами виступають компанії Royal Dutch Shell, Wintershall, Unipe, OMV і Engie. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тисяч км, а загальна потужність з уже наявним "Північним потоком" – 55 млрд куб. м газу. "Північний потік-2" має пройти вздовж газопроводу "Північний потік" дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

  Попередній матеріал
  "Сябри для всіх": православним білорусам заборонили молитися у храмах ПЦУ
  Наступний матеріал
  Нові тарифи УЗ погіршать конкурентні позиції підприємств на світовому ринку феросплавів – УкрФА
  Loading...